Встановити лічильник обліку тепла, відремонтувати фасад будинку і навіть модернізувати систему освітлення в місцях загального користування можна, скориставшись програмою співфінансування. Тоді частину загальної вартості сплачують співвласники будинку, іншу частину – міська рада. Як взяти участь у програмі співфінансування, яку процедуру проходять заявки і хто першим вносить оплату, «Впливовому АССпекту» розповів Володимир Середюк, заступник міського голови Чернівців.
- Основні заходи, на які розповсюджується програма співфінансування, - це енергозбереження. Зокрема, утеплення зовнішніх огороджувальних конструкцій, теплоізоляція горищ, заміна вікон та дверей, термомодернізація внутрішньобудинкових систем опалення, облаштування індивідуальних теплових пунктів, встановлення приладів обліку теплової енергії – теплових лічильників, - каже Володимир Середюк. - Згідно з рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 17 січня 2017 року, визначено новий перелік співвідношення співфінансування співвласників будинку і міського бюджету. Окрім цього, брати участь у програмі можуть не тільки ОСББ, а й будинки, які обслуговують ЖРЕПи.
- Розкажіть, яка дольова частка мешканців, а яка – міського бюджету?
- Співвідношення різне, усе залежить від виду робіт. Але сам відсоток співфінансування для територіальної громади в середньому на 10% вищий, ніж для ОСББ. Єдине виключення – програма співфінансування на встановлення лічильника обліку тепла. Тут і ОСББ, і будинки, за які відповідають ЖРЕПи, платять однаково: 20% - мешканці, 80% - міський бюджет.
Для інших об`єктів – відсоток інший. Зокрема, утеплення фасадів будинків для ОСББ – 30 на 70%, для будинків ЖРЕПів – 40 на 60%. Така ж пропорція по теплоізоляції горищ і покрівель.
Заміна вікон: для ОСББ - 40 на 60%, для ЖРЕПів – 50 на 50%. Така ж ситуація для термомодернізації внутрішньобудинкових систем опалення.
Модернізація системи освітлення в місцях загального користування з переходом від ламп розжврювання на енергозберігаючі лед-лампи – 50 на 50% для будинків комунальної власності, 40 на 60% – для ОСББ.
Облаштування теплових індивідуальних пунктів, які автоматично регулюють подачу тепла відповідно до погоди на вулиці: для ОСББ - 30 на 70%, для ЖРЕПів – 40 на 60%.
Читайте ще: Не заплатите за лічильник тепла 20%, доведеться платити 100%!
- А хто вносить першим свою частку: мешканці чи місто?
- Є встановлена процедура. Якщо мешканці ОСББ мають бажання заявити той чи інший об`єкт, вони повинні подати заявку протоколу про загальні збори, під час яких 75% мешканців проголосували за підтримку програми. Окрім того, ОСББ зобов`язане підтвердити фінансову спроможності: надати відповідну виписку з банку або гарантійний лист.
Що стосується будинків, які обслуговують ЖРЕПи, то ситуація значно складніша. Хтось із мешканців-співвласників повинен виступати ініціатором цього процесу. Далі - можливо 2 варіанти: або відкривати окремо рахунок під співвласників, або в ЖРЕПі відкривати субрахунок під систему модернізації. Люди сплачують на цей субрахунок кошти, і тоді ЖРЕП виступає замовником від імені співвласників. Щоправда, я не пам`ятаю, щоби від будинків комунальної власності поступали подібні заявки. Хіба що – на лічильники тепла, бо це наразі в пріоритеті. Всі інші види – це дуже важко, бо зібрати кошти і потім реалізувати проект, коли немає власника в особі ОСББ, непросто. Але така можливість є, якщо люди організовуються.
Після подачі заявки формується бюджетний запит, відповідний департамент проводить перевірку. Сесія повинна проголосувати за виділення коштів на даний проект. Укладається 3-стороння угода: спочатку на рахунок підрядника вносять свою частину коштів мешканці будинку, потім – місто, а далі підрядник приступає до робіт.
- Це довготривала процедура?
- На жаль, так. Тому що вона вимагає 2-х рішень сесій міської ради. Оскільки в даному випадку працює програмно-цільовий метод, при затвердженні модернізації об`єкту повинні бути внесені зміни до програми. А це – сесійне рішення, 20 днів на оприлюднення. Після того, як воно потрапляє в програму, сесія повинна прийняти зміни до бюджету, тому що на цей об`єкт виділяються окремо кошти. Ми не можемо запланувати певну суму заздалегідь на реалізацію даної програми, тому що в нас немає на це підстав. Тож для тих, хто подав проекти цього року, є можливість передбачити кошти в бюджеті на 2018 рік.
Вам буде цікаво: Взяли кредит - утеплили багатоповерхівку
- Чи багато звернень було цього року і на які саме роботи?
- Цього року отримали заявок на близько 20 млн. грн. Але реально підтвердити свою платоспроможність мало хто зміг. Задовольнили заявки на 7 млн. грн. Це ті ОСББ, які підтвердили свою платоспроможність.
Основний напрямок – встановлення теплових лічильників.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами