3 квітня Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл та селищ до територіальних громад міст обласного значення. Таким чином, Чернівці та Новодністровськ тепер зможуть утворити об`єднані громади за спрощеною процедурою. Що це означає для Чернівецької області та хто від цього виграє, «Впливовому АССпекту» розповіла Вікторія Чебан, юрисконсульт Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування, кандидат юридичних наук.
- Цей закон дуже актуальний для більшості сільських і селищних рад, які вже фактично «зрослися» з містами обласного значення. Проте досі відповідного механізму формування такої ОТГ не було, - розповідає Вікторія Чебан. – Зміни, внесені до Закону, значно спрощують порядок приєднання до міст обласного значення. Зокрема, вибори голів об`єднаних територіальних громад не проводяться до проведення чергових виборів, а головою ОТГ вважається міський голова міста. Це є досить суттєвим, тому що в більшості випадків міста обласного значення навіть не були зацікавлені в тому, щоби проводити такі вибори і законодавчо були обмежені.
Окрім цього, Законом передбачено, що повноваження міської ради поширюються на територію громади, що приєдналася до міської ОТГ.
Читайте ще: Приміські села Чернівців хочуть об’єднатись у окрему громаду
- Як вважаєте, які вигоди отримує місто і село від такого об`єднання?
- У Чернівецькій області є 2 міста обласного значення – Чернівці і Новодністровськ. Тепер вони можуть сформувати об`єднані громади з навколишніми селами. Виграють від такого об'єднання усі: фінансово незалежні територіальні громади позитивно впливатимуть на ті населені пункти, які є суміжними з ними, покращиться інфраструктура, вдасться залучати додаткові ресурси для розвитку.
- Які села Чернівецької області виявляють бажання об`єднуватися з Чернівцями?
- Ще коли у 2015 році стартувала реформа децентралізації, село Чорнівка Новоселицького району звернулося до Чернівців з тим, аби сформувати одну громаду. Тоді ж була створена і спільна робоча група. Але, на жаль, законодавчі обмеження, які діяли досі, не дозволили цьому процесу дійти до логічного завершення. Попри це нещодавно відбулися громадські слухання у селі Чорнівка, під час яких люди знову підтвердили своє прагнення об`єднатися саме з Чернівцями. Прийняття змін до Закону нарешті дозволять це зробити.
- Вікторіє Іванівно, а чи вплине цей Закон на ті приміські населені пункти, які не хотіли об`єднуватися з містами обласного значення?
- Якщо мешканці села чи селища не виявили зацікавленості у такому об`єднанні, то на них цей Законі ніяким чином не впливає. Адже процес створення територіальних громад є абсолютно добровільним.
Вам буде цікаво: Впливовий АССпект: Як об`єднаним громадам досягнути фінансової незалежності
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами