- Раніше, якщо помирала людина, на місце виїжджала швидка медична допомога і слідчо-оперативна група. Лікар констатував смерть, а слідчий відкривав карне провадження і відправляв тіло у морг з постановою на проведення експертизи встановлення причин смерті, - розповідає Віктор Бачинський. – Відповідно ж до так званих «поправок Лозового», слідчий позбавлений права призначення експертизи для встановлення причин смерті. Тепер суддя має розглянути клопотання слідчого про проведення експертизи встановлення причин смерті.
- Як це вплинуло на вашу роботу?
- З 16 квітня лише для того, аби просто підійти до тіла померлого, не те, що оглянути його, ми повинні були отримати ухвалу суду, яку виносить слідчий суддя. При цьому не в усіх судах Чернівецької області були такі спеціалісти. Наприклад, на Вижницький, Путильський та Заставнівський райони слідчий суддя є лише один - у Заставні. Таким чином, ми розуміли, що доведеться чекати по 5-7 діб, поки тіло можна буде транспортувати до бюро судово-медичної експертизи. А весь цей час померлий має знаходитися там, де його знайшли. Тобто, якщо сталося ДТП, – просто на дорозі. Абсурд!
Читайте ще: Впливовий АССпект: Небіжчика ховатимемо на… 10-12 день
- Але вам вдалося якось вийти з цієї ситуації?
- Так. Судмедекспертиза, поліція, прокуратура провела обласну нараду, на якій було прийнято регіональне рішення: слідчий виїжджає на місце пригоди, пише направлення на розтин з наступною ухвалою і тіло перевозиться і зберігається в морзі. Звісно, без ухвали ми розтин не проводимо, проте бодай тіло зберігаємо у холодильній камері.
- А чи вистачає Чернівецькій області цих камер? Адже термін зберігання тіл тепер став тривалішим?
- В обласному бюро судово-медичної експертизи є 9 холодильних камер. В принципі, цього достатньо. А от в районах із цим проблематично. Більше того: міжрайонні судово-медичні відділення підпорядковуються не обласному бюро, а центральній районній лікарні. Ми даємо туди тільки штат – експертів, лаборантів, санітарів. А про обладнання має подбати головний лікар. Зрозуміло, що в кожного головного лікаря на першому місці завжди питання материнства і дитинства. Тому лише в кількох ЦРЛ області є холодильні камери. Тож, коли треба зберігати тіло, більшість районів везуть його до Чернівців, в обласне бюро.
- Вікторе Теодосовичу, тобто «поправки» тільки ускладнили роботу?
- Однозначно – так. Сподіваюся, законопроект треба відмінити. І чим швидше, тим краще.
Вам буде цікаво: Впливовий АССпект: До кого тепер приїде «швидка»?
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
бездушна, безвідповідальна , труслива людина, яка не тільки не володіє з ваших же слів надзвичайним подіями у закладі, який ви очолююте, а й перекладаєте відповідальність на підлеглих.ГАНЬБА