Подання про створення Чагорської ОТГ передали до обласної адміністрації
Напередодні вирішальної сесії про обєднання трьох сіл - Молодії, Луківців та Чагра стався конфлікт між головою Глибоцької районної ради та заступником голови Чернівецької ОДА, що повідомив, що Чагорська громада не відповідає методиці:
«28 березня 2018 року відбулося засідання робочої групи з децентралізації при ОДА, на якому розглядалися зміни до перспективного плану. Очолював робочу групу заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Гостюк В. І. Присутній на засіданні Чагорський сільський голова повідомив, що в них 29.03.2018 року має відбутись завершальна сесія щодо об’єднання та відповідні документи надійдуть до ОДА, на що головуючий відповів, що йому байдуже і він позитивного висновку на таке об’єднання не дасть всупереч волі громадян . Таке ставлення до процесу об’єднання свідчить про порушення принципу добровільності об’єднання громад, про повний непрофесіоналізм,», - заявив голова Глибоцької райради Петро Панчук.
Нагадаємо: Зняти з посади Василя Гостюка - нардеп вимагає жорстких кадрових змін
Офіційне подання про створення Чагорської об’єднаної громади сьогодні надали голові Чернівецької ОДА, - повідомив Інформаційному агентству АСС заступник голови Глибоцької райради Віталій Гуменний: «Ми довго ішли до цього, тому що спершу хотіли об’єднатись Чагор-Коровія-Молодія-Луківці. Коровія на півдорозі відмовилась від такого формату, тому ми почали процедуру об`єднання заново вже між Чагром, Молодією та Луківцями. Громади пройшли усі процедури, що одностайно підтримали депутати і мешканці. Є рішення трьох рад сіл Молодія, Чагор та Луківці про об’єднання із центром у селі Чагор. Тепер чекаємо на висновок ОДА, який має бути за 10 днів», - каже В. Гуменний
Експерт із децентралізації Тетяна Татарчук спростувала конфлікт стосовно утворення Чагорської об’єднаної громади та пояснила ситуацію:
«Якщо говорити про Чагорську громаду - ми давно чуємо про її утворення, щоправда, ні на слуханнях, ні на сесіях працівники Центру розвитку місцевого самоврядування не працювали. Там працювали наші колеги з Асоціації міст. Суб'єктами процесу є сільські ради, сільські голови, які ініціюють/дають згоду на об'єднання, готують документи та подають на висновок в ОДА. Якщо заяви районних очільників будуть підкріплені відповідними документами сільрад і подані в ОДА - вона впродовж 10 днів має надати висновок щодо відповідності такого об'єднання Законам та Конституції України.
Великого конфлікту тут не вбачаємо, а навпаки, - додаткову мотивацію: ОДА представила бачення розвитку процесів, якщо в місцевих радах є інакше бачення, тоді саме час розпочинати і до серпня завершити процес об'єднання. За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України В`ячеслава Негоди, ці плани не є кінцевими, і варто cкористатись останнім періодом добровільності, аби створити спроможні громади і залучати ресурси на розвиток територій», - каже Тетяна Татарчук, директор Чернівецького ЦРМС.
До теми: Шипинці погодилися увійти до Кіцманської ОТГ
"Нещодавно в обласній державній адміністрації було представлено концептуальне бачення розвитку об'єднаних територіальних громад в рамках Перспективного плану. Це бачення сформовано на виконання доручення Мінрегіону, який додав новий критерій поступу процесів децентралізації в регіонах - покриття території області Перспективним планом. У нас він покритий лише на 30%, більшість території це так звані білі плями, в яких ще не визначено відносин в сфері об'єднання. Тому дане бачення - це певною мірою оновлена картина громад відносно першого Перспективного плану 2015 року, який також не мав білих плям і представляв певне бачення розвитку територій. Те, що з ним є незгідні - це добре, адже і в перший План впродовж кількох років вносились зміни в частині фактично утворених громад", - додала експерт.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами