Потрібне нашому місту вуличне радіо чи ні – вже не перший місяць сперечаються чернівчани з міською радою. Поки що думку людей не чують. Чому містяни відмовляються слухати інформацію з гучномовця на зупинках, «Впливовому АССпекту» розповіла Тетяна Шепелько, юрист, громадська активістка.
- Пріоритетом для будь-якої держави має бути дотримання прав і свобод людини. Стаття 21 Конституції України визначає, що всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. А відповідно до статті 22 права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Я вважаю, що права і свободи мешканців Чернівців грубо порушуються 14 гучномовцями, які в режимі нон стоп 195 повторів на день нав’язують нам рекламу, - каже Тетяна Шепелько. - На своїй сторінці https://vulradio.com/ вуличне радіо так і зазначає: «Людина, що чекає транспорт, автоматично стає споживачем інформації, що транслюється на «Вуличному радіо». «Вуличне радіо» транслюється в місцях найбільшого скупчення людей з 8:00 до 21:00. Мінімальне замовлення - 195 повторів вашого повідомлення в день у одному місті.
- Як гадаєте, чому ані на петицію чернівчан, ані на усні та письмові звернення влада не реагує? Що корисного дає «Вуличне радіо»?
- Власне, у цьому й питання. Чому місто стало заручником бізнесу одного приватного підприємця? Чому мешканці, користуючись своїми правами, наданими їм Статутом територіальної громади міста Чернівців, підтримали електронну петицію щодо заборони «Вуличного радіо», але сесія, на якій розглядалася петиція, затягнулась на два дні, і питання було умисно винесене на обговорення депутатами, коли у залі не було ні обранців, ні представників територіальної громади, що підтримували петицію?
Читайте ще: Без шуму на зупинках. "Вуличне радіо" у Чернівцях вимагають заборонити
Чому без обговорення з громадою було укладено угоду на функціонування «зомбоящиків», а для розірвання цієї угоди має повстати все місто?
Дуже сумнівно звучать аргументи на користь вуличного радіо: наповнення бюджету від нього – мінімальні (20 грн. з одного гучномовця), сповіщення про надзвичайну ситуацію – друзі, що за брехня?! Іншого способу зомбувати населення нон стоп не вигадали?! Це те саме, що пустити воду з крану – нехай тече, я через тиждень, може, помию руки.
Ще один аргумент: «Вуличне радіо» розповідає місцеві новини. Але ж при функціонуванні безлічі місцевих інформаційних ресурсів про це взагалі просто смішно чути!
- Тож «Вуличне радіо», на вашу думку, варто взагалі закрити, чи все-таки змінити формат віщання?
- Тут компроміс неможливий: однозначно – закрити. Не можуть такі гучномовці бути нав`язані чернівчанам. ХХІ століття, Ілон Маск і роботи, криптовалюта і електронні гроші - світ рухається в напрямку технічних революцій і прогресу, а в Чернівцях і далі діють методи тоталітарного совка?! Ні, тільки права і свободи людини повинні стати фундаментом нашої України – її справжньою, не видуманою національною ідеєю. Лише у такому суспільстві буде комфортно жити кожній людині.
Вам буде цікаво: Депутати вирішили не забороняти вуличне радіо у Чернівцях
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами