У Чернівецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся тренінг. Навчання торкалось найактуальніших тем, що стосуються їхньої безпосередньої роботи.
Опісля формування об’єднаної громади і виокремлення посади старости, він чи вона розпочинає представляти інтереси свого старостинського округу. Як зазначила Вікторія Чебан, радниця з юридичних питань Чернівецького ЦРМС, повноваження старост можна розділити на дві групи: 1) в «центральній садибі та 2) у своєму старостинському окрузі. «В першому випадку староста представляє у громаді інтереси мешканців свого старостинського округу, це може бути один населений пункт або декілька. Він за посадою є членом виконавчого комітету ради ОТГ, бере участь у підготовці бюджету громади, що особливо актуально зараз. В другому випадку, староста сприяє жителям у підготовці документів, організовує виконання рішень ради на окрузі, контролює використання об’єктів комунальної власності та інше», - підкреслила Вікторія Чебан.
Нагадаємо, в ЦВК назвали суму, яку витратять на президентські вибори в Україні цієї весни
Присутні старости мали змогу поспілкуватись із представниками Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області щодо особливостей державної реєстрації актів цивільного стану, прийняття статутів громад. Начальниця Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Вікторія Васильчук звернула увагу на загальнонаціональну правопросвітницьку кампанію «Я МАЮ ПРАВО!». «Ви [старости], як і раніше керуєте у своїх населених пунктах. Я дуже прошу записати собі наші контакти «Я маю право», де ви можете проконсультуватись або порадити звернутись своїм громадянам. Бо до вас часто звертаються з тими питаннями, які ви не зобов’язані знати як вирішити. В цьому ми можемо допомогти. А ті сфери, де ми готові допомагати – це реєстрація, виконання судових рішень, нотаріат і правова освіта», - акцентувала Вікторія Васильчук. Також було здійснено анкетування старост з метою отримання інформації яким чином можна підвищити якість надання нотаріальних послуг.
До теми: на Буковині 23 грудня відбудуться вибори
Окрема частина навчання стосувалась обговорення місця та ролі старости в управлінській структурі. Доповідачі наголосили, що староста відповідальний перед радою ОТГ та мешканцями свого старостинського округу, але підзвітний і підконтрольний він лише мешканцям свого округу. Для виконання цих обов’язків староста не менше одного разу на рік звітує. Також важливою є його роль у бюджетному процесі, визначенні пріоритетів діяльності громади. «Негативно сприймається практика, якщо у міській громаді, яка отримала інфраструктурну субвенцію в розрахунку на сільське населення, все одно використовує значну частину коштів саме на місто. Мінрегіон не підтримує такий підхід, оскільки ця субвенція надається якраз для вирівнювання сільських та міських територій в інфраструктурному плані. Тому роль старост якраз максимально відстоювати інтереси своїх населених пунктів і узгоджувати інтереси з «центральною садибою» та іншими старостинськими округами», - зазначила Тетяна Татарчук, директор Чернівецького ЦРМС, що створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Окрім цього керівниця Центру навела приклади проектів ДФРР, бюджетної секторальної підтримки та допомогу в покращенні якості надання адмінпослуг, котру можна отримати від Програми U-LEAD.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами