Своє ставлення до реформ висловив у програмі "Суть Речей" на Радіо 10 народний депутат України, Сергій Власенко
Сергій Власенко: Я їздив по громадах. Був у 4-х громадах, де будуть вибори. Ситуація, на жаль, погана в частині добробуту людей. Я знаю, що це не є виключенням по всій Україні. Я зустрівся з людьми, люди всюди жаліються на ту політику, яку, хибну політику, яку проводить діюча влада впродовж останніх трьох років. Я не буду говорити про попередню владу, вона злочинна, а ця мала б бути нормальною. Замість цього вони імітують роботу, весь час використовують слово реформи, все у нас реформовано, але на жаль, люди жити краще не стають. У мене була зустріч у Юрківцях з громадою, з людьми, жаліються всі на те, що не отримують пенсію, обіцяли виплатити додатково по декілька тисяч, а отримали по 120-170 грн максимум. Люди вважають себе ошуканими, обуреними. Люди розчаровані тим результатом так званих реформ, які у нас відбуваються. Люди просто у розпачі, не знають , що робити. На тлі того всього ще й позакривані всі підприємства, які раніше працювали на території цих сіл, селищ і містечок. Люди просто реально не знають, що їм робити. При цьому, направду, якщо говорити про можливості перетворення в Україні, то давайте будемо відвертими, такі можливості є, якщо Німеччина після другої світової війни відновилася за 5 років, то я переконаний, шо у 21 сторіччі, Україна навіть з тої дуже тяжкої ситуації, ми би могли пройти нормальний шлях за півтора-два роки, але розуміючи, що ми робимо. На жаль, знову таки, повертаючись до українських реалій, у нас точно немає стратегії, бачення розвитку нашої країни будь-якої сфери людської життєдіяльності. От щодо місцевого самоврядування, якщо ви візьмете двох чи трьох фахівців, чи людей, які в країні за це відповідають, візьміть профільного віце-прем’єра, прем’єр-міністра і задайте їм проте питання, як вони бачать, припустимо, об’єднану територіальну громаду через 7 років і він вам розкаже, що спроможні громади мають бути. Але коли скажете, які місцеві податки будуть у цій громаді через сім років, то він не зможе відповісти. Якщо ви спитаєте, які повноваження мають бути у місцевій громаді, то він не зможе відповісти.
Людмила Григорчук: Я далеко від пана Гройсмана, мені важко його спитати, а ви питали його про це, ви ж ближче?
Сергій Власенко: Звичайно. На жаль, сьогодні державою керують люди, які до цього непридатні професійно. Обрали у 2014 році бізнесмена-президента. Він далі створює бізнес, призначав на посади людей не фахових, а людей, лояльних до нього. І у нас практично де не поткнешся, ми маємо людину непрофесійну. На моє переконання прем’єр міністр не відповідає займаній посаді, генеральний прокурор – людина без юридичної освіти. Візьмемо очільника національного банку, який за конституцією відповідає за курс, за стабільність української валюти, а людина займалася відмиванням грошей Януковича і Порошенка. Інвестиційний банкір призначений керівником національного банку. Вона штучно створює умови, за якими українська валюта обвалюється втричі. Від 8 до 27 і ніхто ні за що не відповідає, на жаль, така проблема. І коли ти говориш людині фахові питання, то ти не чуєш ніякої відповіді, її не може бути, бо ця людина не здатна відповідати професійно на ті питання, які ти задаєш.
Сергій Власенко: І це мені нагадує таку кавалерійську атаку з часів першої світової війни. Коли на конях всі біжать, але куди – незрозуміло. Кожен рік ідуть розвороти в іншу сторону. Спочатку віддають місцевим органам влади збирати акциз і використовувати, ніби місцеві органи влади відчувають цю свободу і можливість використовувати цей ресурс, але на наступний рік їм кажуть, що ні, ми від вас це забираємо, на третій рік кажуть, будемо вам видавати це потрошку. На четвертий рік – ще щось видумають. Добре було б затвердити правила гри хоч на три роки, щоб той обраний мер, чи сільський голова мав план, хоча б на три роки. Всюди в Європі це норма. Нам кажуть, щоб все було як в Європі. А в Європі три роки – це короткостроковий план.
Читати ще: Сергій Власенко розповів, що найбільше шокувало його на сесії міської ради
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами