Два дні блокували люди шлях на межі Буковини й Прикарпаття. Селяни вийшли на протест через жахливий стан дороги, повідомляє ТСН. За інформацією bukovyna.tv, сільська голова Підзахаричів Орися Андрюк повідомила, що перекриття тривало до 2 години ночі. Протестувальникам пообіцяли, що завтра до Великого Рожину завезуть техніку для підготовчих робіт з ремонту дороги. Після цього, люди розблокували дорогу та пропустили транспорт. Сам ремонт розпочнуть після того, як Кабмін затвердить постанову про виділення коштів на ремонт. Якщо ж цього не станеться, люди обіцяють пікетувати Івано-Фрнківську ОДА та Верховну раду.
Нагадаємо, протест почався, 11 вересня, о 8-й годині ранку. Цілу ніч люди чергували на дорозі Чернівці-Путила і не пропускали транспорт.
Протестувальники облаштували польову кухню, організували цілодобове чергування. Обіцяли, що не підуть, допоки чиновники не знайдуть грошей на ремонт. Рік тому роботи почали, та відновили лише третину від потреби. Розбитою ущент залишається 5-кілометрова ділянка. В облавтодорі нарікають, що коштів у місцевому бюджеті немає. Компанія, яка робила ремонт, не може його продовжувати, доки держава не поверне їй борг - 300 млн грн. Тож тепер усе залежить від уряду.
"Узимку я їхав один раз до Вижниці, добирався до неї дві години. Квіти можна саджати, ямка на ямці. Картоплю вирощувати. Але їздити неможливо", - каже депутат Путильської райради Юрій Степан.
Тим часом міністр інфраструктури Володимир Омелян прокоментував акції протесту та перекриття трас на Івано-Франківщині через незадовільний стан доріг.
"Я хотів би щиро звернутися до громадян України з вибаченням за той стан доріг, який ми успадкували за десятиліття неякісної роботи. І ми робимо максимально можливе як уряд, щоб в Україні дороги ремонтувалися", – сказав він.
За словами очільника Мінінфраструктури, в кожній області України такі роботи ведуться, техніка на місцях. "Максимально можливий ресурс держави в час війни, в час, коли треба реформувати все, ми використовуємо саме на дороги, тому що це пріоритет №1... З наступного року буде збільшено кількість фінансування дорожньої галузі, 75% всіх акцизів надходитиме до Дорожнього фонду, а це становить приблизно 56 млрд гривень. Таких грошей Україна ніколи не бачила", – наголошує Омелян.
Водночас, міністр уточнив: якщо йдеться про місцеву дорогу – звертатися потрібно аж ніяк не до "Укравтодору". "Коли ми говоримо про дороги обласного рівня – це область. Про місцеві – це місцеві органи влади. "Укравтодор" відповідає лише за 47 тис.км доріг по всій державі зі 170 тис. км, які є на балансі", – заявив Омелян.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами