В обласній Науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка запрацювала фотоекспозиція – «Прості обличчя непростої історії». 27 світлин буковинців, які жили в різні роки, розповідають загалу їхні життєві історії, просякнуті політичними потрясіннями, реформами.
Сергій Гакман, віце-президент Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи»: Різні світлини, різної якості. Деякі світлини, яких ще ніколи не бачили. Є Ольга Кобилянська зі своїм онуком. Є афганські фотографії, які робились неякісно, бо робились в польових умовах. Але це складова частина долі наших громадян
Більшість світлин принесли рідні героїв, які принагідно наважились розповісти їхні історії. Журналіст Юрій Чорней досліджував долю першого чоловіка своєї бабусі, випадково натрапивши на фото Іллі Гуцуляка.
Юрій Чорней, журналіст: Він був заарештований у 40-му році, коли сюди прийшла Радянська влада. Він був колишнім офіцером тоді ще австро-угорської амрії. Його звинуватили у шпигунстві та відправили в табори.
Історія офіцера шокувала журналіста. Іллю Гуцуляка Радянська влада звинуватила у шпигунстві, його розстріляли .
Юрій Чорней, журналіст: Трохи так ця історія зачепила. Бо це сімейна історія. Вона вийшла вдруге заміж за мого дідуся рідного. Але очевидно пам’ятала, бо на могильному пам’ятнику, де похований дідусь, вона викарбувала ім’я свого першого чоловіка.
Пан Юрій тим часом через прокуратуру реабілітував офіцера та дослідив його справу.
Юрій Чорней, журналіст: Мені дали довідку про реабілітацію, його офіційно, юридично визнали невинним. Видно було, що справа сфабрикована, бо його справа базувалась на свідченнях таких же ув’язнених, як і він, і ці свідчення отримували за кілька цигарок. Він говорив, що вас тут пекло в Радянському союзі. Як громадянин Австро-Угорщини, він так вважав. Він, як офіцер австро-угорської армії, мав право так вважати.
Долі буковинців на світлинах, які жили за різних історичних епох відзеркалюють й історію Буковини.
Сергій Гакман, віце-президент Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи»: Історія людей нашого краю – непроста, вона не чорно-біла, вона багатобарвна. Щоб ми могли розвивати гармонійно наше суспільство. Буковинці мають знати, що за їхніми плечима – долі їхніх дідів, прадідів. І вони мають розповідати це своїм онукам.
Експозиція «Прості обличчя непростої історії» діятиме в обласній науковій бібліотеці протягом двох тижнів. Фотовиставку започаткував Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» . Це перший захід міні-проекту фонду «Освіта заради змін», що підтримується Міністерством закордонних справ Німеччини , DVV INTERNATIONAL та Інформаційно-дослідним центром «Інтеграція та розвиток».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами