Відтепер ще більше українців, зокрема й буковинців, можуть скористатись програмою «Доступні ліки», пише Медіа агентство АСС. До реєстру додали знеболювальні препарати для паліативних пацієнтів.
Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Наталія Свестун.
Паліативна допомога – це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів (дітей і дорослих) та їхніх сімей і вирішити проблеми із загрозливим для життя захворюванням. Одним із найпоширеніших і найтяжчих симптомів, який виникає у пацієнтів, що потребують паліативної допомоги, є біль.
Отримуйте новини в Telegram
«НСЗУ розширила перелік ліків. Людина може звернутись до сімейного лікаря за електронним направленням і отримати препарат в аптеці, яка має договір з НСЗУ. Тепер стали доступні ліки і для паліативних хворих. Це 6 препаратів, чотири безоплатні та два з доплатою. Паліативні пацієнти – це люди з важкими, часто невиліковними захворюваннями, що потребують знеболення. Наприклад, онкологія у ІІІ-ІV стадії, ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз у пізній стадії, серцево-судинні, неврологічні та інші прогресуючі захворювання», - каже Наталія Свестун.
У Чернівецькій області є 308 аптек, котрі уклали договір з НСЗУ і працюють за програмою «Доступні ліки». У цьому році буковинці отримали 161 тисячу електронних рецептів. 80% отоварено в аптечній мережі області.
Зараз працюють з головами територіальних громад та аптечними мережами, аби розширити число законтрактованих аптек у населених пунктах, де їх досі нема.
Звернутися до сімейного або лікаря, який лікує.
Отримати електронний рецепт.
Завітати до будь-якої аптеки, що має договір із НСЗУ за напрямом «Опіоїдні анальгетики», і надати працівнику аптеки е-рецепт у вигляді 16-значного номера та код підтвердження.
Обрати із запропонованих наявних препаратів той, вартість якого відшкодовується за програмою реімбурсації.
Отримати анальгетики безоплатно або з невеликою доплатою
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами