Завітати туди, а також відчути себе мореплавцем, могли усі чернівчани, які цього дня відпочивали у парку. Спуском човна на воду учасники «Клубу історичної реконструкції Берсерк» відкривали корабельний сезон на Буковині. Про це кореспонденту ІА АСС розповів голова Клубу Андрій Охрімовський.
«Займаючись історичною реконструкцією, ми вивчаємо та відновлюємо життя і побут людей епохи вікінгів. Мова йде про ІХ та ХІ століття – це створення державності, перші вожді, формування війська тощо»,- розповідає Андрій Охрімовський.
Наші новини є у Facebook
Відкрити корабельний сезон реконструкторам вдалося завдяки виходу Буковини з «червоної» карантинної зони.
«Ми взяли наш човен, привезли на озеро у парку «Жовтневий» і урочисто спустили його на воду. Дотримуючись карантинних вимог, робили все не довго. Усі бажаючи мали змогу відчути вагу весла. Під час плавання ми розповідали історії скандинавських воїнів та походження нашого корабля, - продовжує реконструктор. – Загалом у суботу до нас долучилися приблизно сто чернівчан. На березі ми розгорнули наметове містечко, де будь-хто міг сфотографуватися, приміряти одяг вікінгів, обладунки та почути цікаві історії».
Фото Клубу історичної реконструкції Берсерк
Вітрильник буковинських «вікінгів» зробили у Німеччині у межах спільного проєкту між Україною, Данією та Німеччиною. Його довжина 10 метрів, ним керують 6 веслярів. Базується він у Чернівцях вже два роки.
«Човен зроблений за мотивами суден вікінгів – називається дракар. Завдяки появі цих кораблів у давній Скандинавії вікінги змогли мандрувати по всьому світу й розносити славу про себе, - продовжує розповідь голова «Клубу історичної реконструкції Берсерк» Андрій Охрімовський. – Наш човен ходив по Дніпру, Дністру, річками багатьох європейських країн. Для зручного перебування на борту тут може бути 10-12 чоловік: 6 веслярів, решта – команда».
У планах реконструкторів побудувати ще один човен вікінгів. Не тільки власними силами, а й долучити до процесу усіх охочих.
«Будувати хочемо також у парку «Жовтневий», щоб процес був доступний для загалу, - каже Андрій Охрімовський. - Щоб кожен тато з дитиною могли прийти, ознайомитися з ходом будівництва, а також взяти до рук інструменти і будувати середньовічний корабель. Деякій майстерності ми навчаємо дітей у нашому гуртку «Вітрильна школа вікінгів».
Фото Клубу історичної реконструкції Берсерк
Читайте також: Від вибуху – до евакуації: у Чернівцях актори показали квітень 1986-го (ФОТО)
Спускати дракар на воду у Чернівцях у Клубі планують під час ярмарків та різноманітних свят. Окрім цього, обіцяють навчати дітей та дорослих давнім ремеслам - гончарству, ковальству та столярству.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами