Андрій Шалєєв, директор МКП «Міськсвітло»:
«Я очолив підприємство, на яке роками не виділялися кошти. Попри застаріле обладнання і мізерні видатки на утримання, тут працює колектив професіоналів. Разом ми провели аудит і виявили «болючі» місця.
Упродовж останніх 10-ти років у підприємство не вкладалися кошти, воно не розвивалося. Загальна протяжність мереж зовнішнього освітлення складає близько 700 км. Але більшість дротів – старі, оголені. Така ж ситуація з електроопорами. Серед них є такі, які були встановлені ще у 1962 році!
Техніка «Міськсвітла» теж доволі застаріла. Востаннє оновлювали пульти ще у 2007 році. Відтоді – жодного оновлення. Ми маємо 219 точок підключеня до електромережі, з яких тільки 170 мають ці пульти. Інші вмикаються імпульсно – на відстані, з централізованого пульта. Але він на ладан дихає…
На цей рік з міського бюджету ми отримаємо доходи за двома статтями: перша – утримання мереж, друга – поточний ремонт. Такого, як капремонт ліній, розвиток підприємства взагалі не передбачено! На це ми підприємство повинно заробляти кошти самостійно.
Читайте ще: «Міськсвітло» планує підключити Чернівці до системи Smart City
Але як заробляти?.. Ми можемо надавати послуги з утримання мереж, з електромонтажних робіт. Але це стане можливим, якщо будемо оновлювати техніку і робити підприємство сучасним. Інакше, на жаль, ми не можемо конкурувати з приватними фірмами. Приватна вишка на годину коштує дешевше, ніж у нас. Бо у нас вишки старі і затратні. Ми фактично ходимо по колу. Щоби вирватися з цього кола, вже є план розвитку, який обговорили з мером, його профільним заступником і департаментом.
Ми будемо залучати кошти за програмами енергозбереження, брати участь у інших інвестиційних програмах для того, щоб оновлювати освітлення в місті».
Новини ІА АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами