Юрій Падурару, лікар-епідеміолог, завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб ДУ «Чернівецький обласний Лабораторний центр МОЗ України», експерт з епідеміології Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА:
«Упродовж останніх 6-ти тижнів ми спостерігаємо зниження захворюваності на коронавірус. Проте це не привід розслаблятися.
Середній показник захворюваності у Чернівецькій області в 7 разів вищий, ніж загалом по Україні. Таким чином, ми розуміємо, що послаблення карантинних заходів, яке відбувається зараз, в разі недотримання тих рекомендацій, які ми надаємо, може призвести до ускладнення епідемічної ситуації через деякий час. Адже вірус активно циркулює серед населення, значна частина хворих переносить інфекцію безсимптомно – і це найбільш небезпечний фактор, адже ці люди є джерело інфекції. Тому збільшення незахищених контактів, пов’язаних з послабленням карантинних заходів, може призвести до виникнення нових активних випадків, поширення інфекції.
У Чернівецькій області пік захворюваності на COVID-19 ми фіксували впродовж останніх 2-х тижнів квітня та перших 2-х тижнів травня. Проте зараз епідемічна ситуація в області не є благополучною. 2/3 буковинців, хворих на коронавірус, лікуються амбулаторно. В разі недотримання ними самоізоляції, існує великий ризик розповсюдження інфекції. Це - хвилеподібний вид перебігу епідемічного процесу, а значить зниження кількості нових випадків є непоказовим. Скоріше, це ознака того, що протиепідемічні заходи проводяться правильно. Але оскільки геометричне розповсюдження інфекції може тривати кілька тижнів, черговий вибух захворювання може статися уже через 2-3 тижні».
Читайте ще: Впливовий АССпект: Лікар-епідеміолог – про дослідження COVID-19 та власну перемогу над ним
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами