Тамара Сливка, фельдшер-диспетчер Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф:
«Я працюю у Центрі екстреної медицини з 1980 року. Зараз наша центральна диспетчерська приймає виклики з усієї області. А ми вже сортуємо кого і у який район та лікарню відвезти. Виклики передаємо бригадам, з ними тримаємо зв'язок по телефону.
Тепер у час епідемії навантаження стало великим. Раніше кожен диспетчер приймав по 50 викликів, зараз по 100. На зміні працює 8-9 осіб, тривалість чергування – 12 годин.
Новини ІА АСС є у Viber
Набагато важче працюється. Звертаються зі скаргами на температуру, задишку, а ще у людей паніка. Всі хочуть у лікарню. Їх лякає подальше перебування вдома. Особливо, якщо не відчувають полегшення після антибіотиків.
Сімейні лікарі перекинули всі госпіталізації на нас. Тепер ми домовляємось кого і куди везти. Раніше було легше, коли цим переймались сімейні. От і возимо по районах хворих, бо у Чернівцях часто трапляється, що місць уже нема. Буває, що бригада відсутня по 2-3 години на базі. Термінові виклики ми обслуговуємо відразу. Якщо сатурація нижче 90 – тому пацієнту надаємо пріоритет. Плюс якщо він ще й важко дихає.
Читайте також: До кінця березня Буковина не вийде з «червоної» зони, - епідеміолог
А звичайне транспортування хворих із підозрами на коронавірус може затягнутись і пацієнтам доводиться годинку-другу почекати вдома. При рекордних госпіталізаціях трапляється, що і бригад не вистачає. У нас лише три профільні ковідні команди. Та навіть попри шалений темп – всі викладаються максимально і намагаються надати допомогу якісно та оперативно».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами