«Європа і весь світ рухається за принципом, що тверді побутові відходи (далі – ТПВ), необхідно відсортовувати і все, що можна повторно переробити, захоронювати не варто.
Мета такого заводу, в першу чергу, зменшити кількість ТПВ, які підлягають захороненню. Україна ж наразі починає розвивати ринок вторинної сировини. Тому доцільність у такому заводі є.
Читайте також: Іноземна компанія може побудувати у Чернівцях сміттєпереробний завод
Цей завод може бути на території Чорнівського полігону. Це досить серйозний дороговартісний проєкт. Наразі є багато інвесторів, які готові розпочати будівництво і впроваджувати на практиці цю програму.
Вартість проєкту залежатиме від того, що ми захочемо будувати. Тут важливо розрізняти види сортування: поглиблене механіко-біологічне, спалювання чи, так званий, піроліз. Наразі ми розглядаємо варіант, яким рухається Європа – це поглиблене механіко-біологічне сортування з подальшою переробкою, оскільки захоронювати і спалювати ТВП шкідливо для довкілля.
Також варто розуміти, що у нас місто не мільйонник, тому потужності такого об’єкту будуть визначатися від кількості ТВП, які ми продукуємо. Ми не можемо собі дозволити збудувати такий завод як у Львові, але хочемо стартувати з першої черги – сучасної автоматизованої сміттєсортувальної лінії.
Також важливо, вторинна сировина, яку треба буде реалізовувати, не покриватиме витрат самого заводу. На сьогодні у Чернівцях не існує прийнятого тарифу на сортування чи переробку твердих побутових відходів. Відповідно будівництво сміттєпереробного, сортувального чи сміттєспалювального заводу передбачатиме однозначне збільшення тарифу для громадян.
Зустріч з Ясською делегацією, де також обговорювалося це питання, була підготовчою, ми наразі вивчаємо пропозиції. А коли ми вже реалізовуватимемо цей проєкт, буде конкурс на інвестора, який будуватиме цю систему».
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами