Павло Замостьян, заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні:
«Зараз, коли тривають «16 днів проти насильства», у Чернівцях зроблено величезний крок у напрямку розбудови системи протидії та реагуванню на домашнє насильство та насилля за ознаками статі. Сьогодні постраждалим жінкам вже є куди звертатися.
Читайте також: Сховатися від кривдника: у Чернівцях відкрили кризову кімнату
Явище домашнього насильства не подолане в жодній країні. Є поки більш-менш успішні системи реагування та профілактики, є країни, які лише розбудовують цю систему, як от Україна.
Епідемія COVID-19, локдауни, його економічні наслідки додали до цього явища, коли люди тривалий час перебували під одних дахом з кривдником, втрачали роботу. Відтак майже у два рази зросла кількість звернень на «гарячу» лінію, і до поліції щодо домашнього насильства. Власне тому Уряд Швеції запропонував долучитися до розвитку мережі Кризових кімнат в Україні, і було виділено фінансування на створення 9 таких кімнат і одна – саме у Чернівцях.
З одного боку ми хочемо, щоб це явище припинилося, а з другого мусимо відкривати кризові кімнати і допомагати їх відкривати, оскільки перше, що необхідно – це система реагування, щоб ті, хто постраждали були впевнені, що у разі звернення допомога буде надана, і рано чи пізно – жінка або чоловік, бо вони теж стають жертвами домашнього насильства, люди похилого віку, діти могли продовжувати життя у світі без насильства. Для цього у Чернівцях є вже передумови. Ми вже обговорили й подальшу співпрацю. У нас є проєкт «Міста вільні від насильства». Це проєкт зі створення системи, починаючи від реагування і закінчуючи профілактикою цього явища. Ми готові продовжити співпрацю з Чернівцями».
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами