Основними завданнями кризової кімнати є забезпечення постраждалих місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування та надання первинної психологічної допомоги. Про це йшлося сьогодні, 8 грудня, на презентації кімнати у Чернівецькій міській раді, пише Медіа агентство АСС.
Дивіться нас на YouTube
«Саме у кризовій кімнаті чоловік, дружина, дитина чи інша особа отримує шанс розірвати коло насильства. Це дуже важливо, тому що сьогодні, коли людина опиняється на вулиці без одягу, в одних лише тапочках, її кудись треба привезти і захистити. І саме поліція, а також центр соціальних служб буде займатися цією підтримкою», - розповіла директорка департаменту соціальної політики Чернівецької міськради Наталія Фрунзе.
Потрапити до Кризової кімнати можна, звернувшись до поліції або ж центру соціальних служб.
За словами Наталії Фрунзе, у прихистку одночасно можуть перебувати до 12 осіб. Це – і дорослі, і діти. Так, все приміщення - з меблями: одна кімната розрахована на 5 осіб, друга – 3, у третій – може бути мати з трьома дітьми. Окрім цього, у Кризовій кімнаті є кухня з посудом і продуктами, туалет і душ. Приміщення обладнали й для людей з інвалідністю.
Читайте також всі новини Чернівців.
«У Кризовій кімнаті працюватимуть 6 осіб. Це – 4 соціальних працівники, психолог та керівник.
У рік ця кімната буде обходитися місту у майже 2 млн грн. Міськрада взяла на себе оплату комунальних послуг, заробітної плати працівників та інше.
За фінансової підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні там вдалося зробити ремонт, який обійшовся у 800 тис. грн. і обладнати кімнату побутовою технікою на понад 163 тисячі гривень», - додала Наталія Фрунзе.
До слова, Кризова кімната у Чернівцях відкрита в рамках проєкту «Трамплін до рівності», за реалізації Чернівецької міської ради, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), БФ «Українська фундація громадського здоров’я», ГО «Центр громадської активності «Синергія»» за фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами