У 2010 році Департамент економіки Чернівецької міської ради передав громадській організації в оренду понад 150 кв. м нежитлового приміщення Адміністративного будинку, 1901 р. для відкриття культурно-мистецького центру. У 2020 році договір оренди було пролонговано ще на 10 років з суттєвими порушеннями законодавства – без погодження Міністерства культури та інформаційної політики України, проведення аукціону, встановлення режиму використання пам’ятки та без охоронного договору. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на пресслужбу Черніевцької обласної прокуратури.
Читайте також: Книгарня чи кав'ярня: у Чернівцях представили одразу два проекти «Української книги»
Як розповіла кореспондентам МА АСС заступниця начальника управління комунальної власності Чернівецької міської ради Тетяна Шепелько, вона представляла відомство у цьому процесі, позаду лише суд першої інстанції, відтак орендар може впродовж 20 днів оскаржити рішення суду в апеляційному порядку.
«Ця історія триває ще з 2019 року. На той момент була зареєстрована петиція, щоб зберегти приміщення «Української книги» як книгарню, у зв’язку з тим, що була інформація про те, що старий орендар продав корпоративні права у своїй організації комусь іншому, хто не бачить у цьому приміщенні «Української книги», а бачить суто комерційний об’єкт – кав’ярню, ресторан тощо.
Проте петиція, яка потрапила на сесію Чернівецькою міськради, не була підтримана тим депутатським складом. Оскільки профіль «Української книги» не був збережений, тоді вже розгортався величезний скандал. Вся громадськість Чернівців бачила, що з приміщення вивозилася ночами цегла, були розбиті стіни, а потрапити працівникам департаменту розвитку на перевірку не вдавалося», - сказала Шепелько.
За її словами, під час перевірки виявили, що приміщення вщент розбите, там ведуться будівельні роботи. Одразу була створена робоча група, щоб розібратися з цим питанням, і подано позов до Господарського суду для розірвання договору оренди у зв’язку з тим, що це пам’ятка архітектури національного значення, орендар порушує закон України Про охорону культурної спадщини, почав будівельні роботи без дозволу орендодавців та мінкульту. Проте ця історія закінчилася нічим, додала чиновниця.
«Коли ми у 2020 році повернулися у міськраду як депутати, то виступили з пропозицією до міського голови звернутися до прокуратури з вимогою переглянути рішення про продовження договору оренди на 10 років та його скасування.
Міський голова Роман Клічук звернувся до прокуратури. Вона, своєю чергою, знайшла порушення у діях міської ради і департаменту розвитку, орендаря і подала суду позов, в якому йшлося – визнати незаконним і скасувати рішення Чернівецької міської ради, визнати недійсним додатковий договір та повернути приміщення у комунальну власність.
Саме цей позов сьогодні і було задоволено, визнано незаконним та скасовано ті пункти рішення Чернівецької міської ради 7-ого скликання, якими ті приміщення, були включені до переліку другого типу, встановлено профіль використання майна – культурно-мистецький центр, термін оренди 10 років і яким було погоджено ГО «Інститут розвитку міста Чернівців» продовження оренди нерухомого майна терміном на 10 років. Також було зобов’язано ГО повернути Чернівецькій міській раді нежитлові приміщення протягом 3 робочих днів з дня вступу рішення у законну силу», - пояснила Тетяна Шепелько.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами