Олександр Ляшко, експерт з надання паліативної і хоспісної допомоги Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА:
«Щороку в другу суботу жовтня відзначають Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги. У Чернівецькій області 80% паліативно-хоспісних пацієнтів – це онкологічні пацієнти, які страждають через хронічний больовий синдром. Ще 20% - це люди з важкими травмами, зокрема, опорно-рухового апарату, після інфаркту, інсульту, туберкульозу тощо.
Буковинський обласний онкологічний цент щомісяця приймає 20-30 пацієнтів, які потребують саме паліативної допомоги. У нас немає спеціалізованого відділення, тому ці пацієнти лікуються у звичайних відділеннях онкоцентру. Отримують не тільки знеболення, а й оперативні втручання, хіміо- та радіотерапії. Після такого лікування стан пацієнтів покращується.
Хоспісну допомогу надають за місцем проживання районні онкологи та сімейні лікарі. Це переважно знеболювальна терапія, аби дати хворому гідно і без мук померти.
Найбільша проблема Чернівців – у нас немає стаціонарного хоспісу, в якому могли би надавати паліативну і хоспісну допомогу. Мати такий заклад на бодай 50 ліжок було би дуже грамотно і правильно».
Читайте ще: Полегшити страждання: сотні онкохворих буковинців потребують паліативної допомоги
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами