Ольга Кобевко, лікарка-інфекціоністка:
«Всі ці 9 місяців ми спостерігали за неякісною статистикою. Коли збільшувалось число хворих, цифри були занижені. Зараз у статистику включають людей, які роблять ІФА-тести. Це не 100% інфіковані люди, а такі, що перенесли захворювання. Дивними є показники і про одужання. Вже не раз помічала, що у нашій області проведений об’єм тестувань менший, ніж разом узяті одужавші та інфіковані. Це не співпадає у часі і дійсності. Бо здоровий – це той, хто має ПЛР-негативний. Хоча ми, як медики, враховуємо клінічні дані, а не статистичні чи ПЛР- дослідження. Для нас здоровий пацієнт – той, який може повернутись до нормальної життєдіяльності і не має порушень дихальної системи.
Проблема серйозна була на початку, коли ми тести отримували впродовж 10 днів. Люди, які помирали, були без діагнозу. У соцмережах ширились чутки: чим більше померлих від ковіду, тим краще для статистики, для медиків. Неправда. Це дуже негативна статистика, проблемна і не є вигідною нікому.
Коли пацієнти помирали і залишалось кілька днів до отримання результату тесту, доводилось ховати без діагнозу. А потім постфактум приходив позитивний тест. Була така сім’я, яка хворіла амбулаторно, от вони поховали тата (хворого на ковід) і всі потім були інфіковані. Певне, заразились раніше. Втім, ми їх вилікували.
Я не знаю такого, аби не вписували у ковідну статистику реальних хворих. Медиків дуже контролюють у цьому питанні. Не думаю, що лікар готовий піти на такий напівкримінальний крок – не вказати правильний діагноз.
Отримуйте новини в Telegram
Про мутацію вірусу зараз не говоримо взагалі. У нас відсутня база діагностики, досліджень на цю тему. За останні два зимові місяці помічаємо, що пацієнтів менше, але вони із складнішими перебігами хвороби. Легкі форми лікують амбулаторно вдома. Але є прогрес у зміні симптоматики: додавались інші симптоми, яких не було раніше.
Читати: Думка дня: Освітянка про навчання чернівецьких школярів після локдауну
Карантинні обмеження не пов’язані зі здоровим глуздом і показниками. У нас карантин частковий, вибірковий і незрозумілий у часі. Бо ми закриваємо магазини продуктові на вихідні, але у п’ятницю ввечері там черги. Відкриті церкви, закриті школи. Локдаун чомусь впровадили після святкувань, після гостей і ресторанів. Це ні на що не впливає. Потік хворих стабільний. Хай не такий інтенсивний (бо багато вже перехворіли).
Всі віруси люблять вологість і напівтеплу погоду. При сильних морозах віруси не виживають ззовні. Є сподівання, що коронавірус під час морозів зменшить активність. Але на весну чекаємо росту. Розслаблятись не прийшла пора. А Україна ще й не вакцинована. Тому завжди мусимо бути готовими».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами