Марія Поліщук, заступниця директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА:
«Міністерство охорони здоров’я видало наказ №3018 від 24.12 «Дорожня карта вакцинації». Ним визначено кілька етапів вакцинації в Україні. Зокрема зараз ми працюємо над першим та другим етапами.
Перший етап – це створення мобільних бригад для вакцинації. Під час цього етапу щепитимуть медичних працівників тих закладів, які надають допомогу хворим на коронавірус. Вважається, що вони у групі критичного ризику. Далі – це працівники вірусологічних лабораторій, всі працівники екстреної медичної допомоги, а також підопічні та працівники інтернатів закритого типу соціального захисту населення, де є особи похилого віку, психохроніки. У другий етап вакцинації вкладені такі групи, як працівники первинки, працівники закладів охорони здоров’я, які не працюють з хворими на COVID-19, люди віком від 80 років та соціальні працівники, які не увійшли до першого етапу вакцинації.
Перший етап, як пише МОЗ у своїх соціальних мережах, триватиме з другої половини лютого. Термінів другого етапу ми не знаємо. Зараз ми готуємо кількості людей, які підпадають під перший та другий етапи, обраховуємо та маємо в межах тижня подати цю інформацію до Міністерства.
Отримуйте новини в Telegram
Що стосується вакцин, то ми знаємо ту ж інформацію, яка є у засобах масової інформації. Є два напрямки отримання вакцини: укладена угода з китайською компанією Sinovac Biotech (вакцина зберігається при -2-8 градусів, - ред.) на придбання 1,9 млн доз вакцини. Однак, за моїми даними, на момент укладення угоди ще не було третього етапу досліджень цієї вакцини, тому не знаю, чи буде вона придбана, як вона буде придбана і коли. Також є ініціатива від COVAX – надання вакцин для більш бідних країн. Можливо, якусь кількість вакцин нам дадуть за цією програмою. За цією ініціативою ми, ймовірно, отримаємо вакцини Pfizer чи Moderna (зберігаються при мінус 70 градусів, - ред.)
Щодо зберігання вакцини, то в жодній області України наразі немає холодильника на -70 градусів. Вимогами до зберігання вакцин завжди були найменші температури до -20. У нас є склад біопрепаратів на Буковині, на території обласної дитячої лікарні, там є холодильники та морозильники на -20.
Зараз ми з'ясовуємо, чи буде потреба у такому холодильнику на -70 градусів. Якщо Міністерство скаже, що вони передбачають таку логістику, в якій нам потрібен буде такий холодильник, тоді ми будемо це обговорювати.
Водночас, у медичній системі холодильники на -70 є, у вірусологічних лабораторіях. Однак, в них зберігається вірусний матеріал. Такий холодильник є маленьким, в ньому не може зберігатися вакцина. Також такі холодильники не є у достатній кількості, яка потрібна в разі масової вакцинації».
Читайте також: Лікарка-інфекціоніст пояснила, чому не варто концентруватись на ефективності ковід-вакцини
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами