Вакцинація дітей проти коронавірусу схвалена в Україні на початку жовтня 2021 року, пише Медіа агентство АСС.
«Мова не йде про кампанію, а про те, що всі охочі батьки можуть звернутися до педіатра та щепити дитину, щоб захистити її. Єдина вакцина, якою наразі вакцинують дітей в Україні - це Comirnaty/Pfizer-BioNTech, а інші вакцини наразі не отримали дозвіл на використання для дітей, на відміну від країн Євроспільноти та Сполучених штатів Америки. Але це не є бар'єром зі сторони держави, виробники повинні внести зміни до інструкції. Однак вакцина для щеплення дітей вже є, тому, батьки, які мають бажання захистити дітей - можуть не сумніватися в її ефективності», - наголосив Федір Лапій, лікар-імунолог, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.
Читайте також: Головний імунолог Києва провів навчання в Чернівцях щодо вакцинації проти COVID-19
Лікар зазначив, що якщо говорити про Україну, то трохи більше ніж 40 тисяч дітей віком 12-18 років пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу.
«Якщо ж мова йде про смертельні випадки від ускладнень коронавірусу у дітей, про важкий перебіг хвороби, коли вони через це знаходяться у реанімаціях, то це діти з серйозними супутніми захворюваннями, серед яких дуже багато онкохворих дітей. Для них вакцина безпечна, вона рекомендована за показами і для них, окрім курсу вакцинації, з 12 років рекомендовано ще отримання додаткової дози вакцини. Вона є пріоритетною саме для цієї групи ризику. Розвіюючи міфи, супутні патології дітей, які наразі знаходять в реанімаціях в Україні, не є протипоказанням до вакцинації - навпаки, показанням до додаткової дози», - розповів медик.
«На сьогодні, ми лише розпочали вакцинацію дітей віком від 12 років та зробили вакцину доступною. Другу дозу в Україні діти могли отримати не раніше листопада 2021 року. Бустерне щеплення в Україні рекомендовано через щонайменше 6 місяців після отримання двох доз вакцини проти коронавірусу. Тому зрозуміло, що ті діти, які пройшли повний курс імунізації ще не мають часу для введення бустерної дози», - зазначив Лапій.
Медик наголосив, що це питання детально вивчають та спостерігають за досвідом інших країн щодо ефективності та безпечності бустерної дози і тому ще є певний запас часу, для того, щоб прийняти рішення.
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами