Віталій Смандич, асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб, керівник навчально-тренінгового Центру симуляційної медицини БДМУ:
«За два тижні на Буковину повернулися понад 1500 громадян з країн, де були зафіксовані випадки COVID-19 (за даними Чернівецької ОДА).
Лабораторії провідних країн світу досліджують вірус COVID-19. Вчені дійшли висновку, що в організмі пацієнта вірус найменше може жити 8 днів, а найбільше — 37.
Згідно з дослідженням, у середньому коронавірус залишається в організмі 22 дні після зараження. Зараз середня тривалість лікування інфікованих - 14 днів.
Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа і очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів, забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.
Вірус може виживати в краплях до трьох годин після того, як потрапить у повітря під час кашлю. Дрібні крапельки розміром від 1 до 5 мікрометрів (приблизно в 30 разів дрібніші за людську волосину!) у повітрі можуть жити кілька годин.
На картоні вірус COVID-19 живе до 24 годин, на пластикових і нержавіючих поверхнях - до 2-3 діб. Найдовше вірус може жити на дверних ручках, пластикових або ламінованих поверхнях та інших твердих предметах.
Коронавірус можна знищити за хвилину за допомогою дезінфекції поверхонь 62-71% спиртом або 0,5% відбілювачем з перекисом водню, або побутовим відбілювачем, що містить 0,1% гіпохлориту натрію.
Найпростіше і найлегше, що ми можемо зробити зараз, - це утриматись від візитів, скупчень людей і дотримуватися гігієни».
Читайте ще: Карантин - не канікули: звернення МОЗ до українців
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами