Наталія Гусак, заступниця голови Чернівецької ОДА:
«Останнього разу ми розповідали, що нас очікує новий процес оздоровлення дітей на території області, який завдяки Департаменту соціального захисту і територіальним громадам ми вперше в Україні реалізували цього року.
Читайте також: У липні на Буковині стартує оздоровча кампанія: де відпочиватимуть діти
Цьогоріч вперше не було ніяких тендерних процедур в департаменті, ми відмовилися бути користувачами цих грошей і передали їх рівномірно всім ОТГ, щоб вони забезпечили оздоровлення діток з пільгових категорій за кошти регіональної програми.
Окрім цього, ми вперше в Україні запропонували механізм тристоронніх угод, тобто фактично оздоровлення дітей цього року відбулось за формулою «гроші ходять за дитиною». Цей механізм дав можливість батькам і дітям вибирати саме той табір, який вони хочуть відвідати, а не пропонувати їм той оздоровчий заклад, який переміг у конкурсі на Прозоро, занижуючи ціну, і де не завжди краща якість та ефективне оздоровлення.
Хочу відзначити 24 громади, які повністю використали кошти на оздоровлення. Таким чином у таборах області ми вже оздоровили близько 68% діток, що складає приблизно 1000 дітей з пільгових категорій.
Додам, що 214 буковинських дітей, здебільшого з пільгових категорій, оздоровилися у таких таборах як «Артек» та «Молода гвардія».
Я багато спілкувалася з дітьми, у яких, окрім мрії про маму і тата, налагодження життя, була ще й мрія побачити море. І дуже прикро, коли ми передаємо всі можливості територіальним громадам для оздоровлення дітей, а вони просто відмовляються з незрозумілих причин відправляти дітей в табори на оздоровлення.
Є територіальні громади, яким ми перерахували кошти і сподівалися, що вони знайдуть на своїй території діток, які потребують безкоштовного оздоровлення. Але змушена констатувати, що є громади, які не використали жодної копійки на ці заходи. Я думаю, що Кадубовецька, Карапчівська, Конятинська та Горішньошеровецька громади зрозуміють, що тут питання не про фінанси, які не своєчасно використали, а у тому, що їхні діти не зможуть оздоровитися в літній період.
Також деякі громади використали лише 40% грошей. Проте вони дали нам гарантію, що встигнуть оздоровити дітей. Так, до прикладу м. Чернівці, Чернівецька територіальна громада, отримавши кошти на оздоровлення 200 дітей, оздоровила тільки 92. А до прикладу Красноїльсьска громада не відправила ще жодну дитину лише через те, що їм, умовно, далеко везти дітей до Чернівців. Чи є це аргумент для дітей? Звичайно, ні!
Ми знайдемо, кого відправити на оздоровлення, але хотілося, щоб такий шанс мала кожна дитина».
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами