Ігор Кузін, виконувач обов'язків генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», під час візиту на Буковину:
"Питання госпіталізації є дуже важливим, тому що карантинні заходи в усьому світі застосовувалися з метою дотримання двох цілей. Перша - це зменшення навантаження на заклади охорони здоров'я, щоб зменшити кількість госпіталізованих хворих. Друга - переривання епідеміологічного ланцюжка, щоб не допустити поширення інфекції далі.
Зараз ми бачимо, що в цілому заповненість опорних лікарень по місту Чернівці вже майже досягає 100%. Це по першій хвилі. І ми бачимо, що вже треба запускати на повну другу хвилю, щоб ми мали такий резерв. Дійсно, серед тих осіб, які госпіталізовані наразі - це важкі або середньоважкі хворі, або це особи з супутніми захворюваннями, які можуть викликати ускладнення.
Наші новини є у Facebook
Ми не знайшли випадків необгрунтованої госпіталізації (на Буковині, - ред.). Така тактика є виправданою, оскільки це дозволяє зменшити навантаження на заклади охорони здоров'я, і сфокусуватися на питанні надання медичної допомоги. Амбулаторний алгоритм лікування пацієнтів з COVID-19 застосовується майже в усьому світі. Це є ефективною тактикою. Однак, перед тим, як дійсно застосовувати таке лікування, ми маємо переконатися, що, по-перше, людина обізнана в питаннях інфекційного контролю і не зможе інфікувати своїх людей вдома. По-друге, що в них є певні умови для амбулаторного лікування. І третє - це те, що така особа є свідомою того, що вона є інфекційно-хворою і має перебувати вдома певний час.
Якщо сімейний лікар або лікар-практик переконаний, що ці три вимоги є дотриманими, тоді така особа повинна знаходитися вдома. Особи, які мають супутні захворювання або вже мають пневмонії, вони повинні знаходитися в певному госпітальному рівні надання меддопомоги".
Читайте також: На Буковині бракує пробірок для проведення досліджень на коронавірус
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами