Наталія Гопко, головна санітарна лікарка Чернівецької області:
«Ми ініціювали введення додаткових обмежень з метою зменшити мобільність населення, зважаючи на нові відомості щодо особливості перебігу COVID-19 обумовленого штамом Омікрон. Зокрема, більша кількість людей може безсимптомно переносити захворювання. Тобто, людина немає жодних симптомів, але є носієм вірусу і може інфікувати інших. Відсоток таких людей більший, ніж це було при будь-якому із попередніх штамів коронавірусу.
Крім того, у нас відмічається різке зростання кількості нових випадків. За останні сім днів ми маємо утричі більшу кількість випадків. Тобто, якщо минулого тижня ми інформували про близько 1100 випадків, то вже цього тижня маємо понад 3200 інфікованих. А захворюваність серед дітей зросла у чотири рази. Це я говорю лише про підтверджені випадки COVID-19. Хоча поряд із цим, є зростання кількості захворілих і на інші гострі респіраторні вірусні інфекції.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Вчорашній день у нас був рекордним за кількістю зроблених досліджень. Раніше ми говорили про 3500 зразків аналізів, як максимальну добову спроможність нашої лабораторії. А вчора було досліджено понад 3800 зразків. І те, що така кількість зразків поступає, означає, що все більша кількість людей звертається за медичною допомогою і за стандартом підлягає обстеженню на COVID-19 методом ПЛР-досліджень.
Також ми перевищуємо допустимий коефіцієнт у 20% за часткою позитивних результатів. Це одна із перших причин віднесення нашої області до помаранчевої зони. Станом на вчорашній день частка позитивних результатів також була рекордною. Точну цифру зараз не можу назвати, бо якась кількість цих випадків є повторно позитивними. Епідеміологи зараз аналізують ці факти.
І все це обумовило ініціативу прийняття рішення про переведення на дистанційну форму навчання закладів освіти, крім дитячих садочків. Також ініціюємо переведення на дистанційну форму роботи підприємств, установ і організацій не критичної інфраструктури. Усе це робиться задля зменшення мобільності населення. Це зараз така ключова річ, яка дасть можливість стримати поширення і збити хвилю.
Крім того, там є інші заходи, які залишаються незмінними - це вакцинація, охоплення базовим курсом, бустерною дозою людей, в яких є уже більше 6 місяців минуло від другої дози, заходи інфекційного контролю тощо.
Звичайно, ми не очікуємо зараз на спадання рівня захворюваності, бо ми розуміємо, що процес пішов і якась кількість людей навіть ще без клініки, яка з'явиться днями, вже не може бути меншою, ніж ті, які діагностовані вчора і сьогодні. Тому на стрімке зниження ми не розраховуємо. Більше того, на вчорашній день ми мали 694 підтверджених випадки COVID-19 за добу, це на два випадки менше, ніж був максимум виявлених випадків за добу від початку пандемії.
Тому зараз ми можемо говорити про те, щоб усе ж таки попередити подальше зростання захворюваності і мінімізувати ризики для всіх, особливо для людей, які мають вищу вірогідність переносити COVID-19 з ускладненнями. Тому дуже важливо для людей, які відчувають у себе перші ознаки захворювання, не нехтувати жодною з ознак. Навіть якщо це лише нежить потрібно пам'ятати про те, що у цій ситуації ми можемо становити небезпеку для інших. Відповідь на запитання, COVID-19 це, чи інше ГРВІ, нам може дати лише лабораторна діагностика.
І не забуваємо про захисні маски, дотримання дистанції, дезінфекцію рук - це те, що залишається незмінним і надзвичайно важливим у цих умовах».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами