Надія Лабанда, менеджер з громадського здоров’я управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради:
«В останню неділю жовтня о 4 годині ранку ми переведемо стрілки годинника на так званий зимовий час. Це робиться для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного.
Людина є біологічною істотою і живе за біологічними ритмами, які пов’язані зі зміною світлого і темного часу доби, рухом планет тощо. Тому перехід на зимовий час – це стрес для організму. А стрес посилює роботу серця, може підвищуватися тиск, боліти голова, відчуватися сонливість. Але вже за 7-10 днів організм адаптується і все минає.
Найменше стресують від переходу на зимовий час «жайворонки». Вони люблять прокидатися рано, а світанок тепер починатиметься ще раніше. Тож цим людям буде цілком комфортно.
А от психологи вважають, що зимовий час не надто комфортний для людей. Адже тривалість світлового дня скорочується, а це іноді призводить до загострення тривожності, нудьги, стресів. Щоби цього не допустити, варто максимально використовувати день для прогулянок на свіжому повітрі.
Отримуйте новини в Telegram
Є кілька нескладних принципів, які допоможуть перейти на зимовий час легко:
1. Уже зараз починайте лягати спати на 15 хвилин пізніше звичного часу. Так ви зміщуєте фізіологічний ритм сну – і краще почуватиметесь після переведення стрілок годинника. Пам’ятайте: лягати спати варто не пізніше 23:00, а тривалість сну повинна становити 7-9 годин.
2. Засинати варто у повній темряві, а після пробудження – одразу відкривати штори і пускати до кімнати сонячні промені.
3. Не їжте перед сном жирну їжу, не пийте каву та тонізуючі напої.
4. Включіть у свій раціон більше овочів і фруктів.
5. Гуляйте на свіжому повітрі хоча б 15 хвилин щодня. Таким чином ви поповнюєте запаси вітаміну D у своєму організмі.
6. Фізична активність: бігайте, плавайте, робіть ранкову зарядку або ж займайтеся йогою – головне, щоби спорт приносив вам задоволення».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами