Олег Чорний, директор департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА:
«У Чернівецькій області функціонує 16 госпітальних баз для хворих на коронавірус. Розгорнуто 1119 ліжок для пацієнтів. Щодо забезпеченням киснем, то ми маємо 276 точок, до яких підключено хворих. Централізованим постачанням охоплено 149 точок (91 - у реанімаціях, 58 - у перепрофільованих закладах). Все інше – це концентратори низького тиску до 6 л, низького тиску більше 6 л та високого тиску.
Апарати низького тиску малого літражу призначені для одного пацієнта, тоді як до 10-літвоих одночасно можна під’єднати одразу двох хворих.
Наші новини є у Facebook
За час пандемії багато медичних закладів, котрі не перепрофільовані під хворих на COVID-19, передали свої концентратори у безоплатне користування (оноколікарня, тубдиспансер).
Зараз немає ситуації, аби точки кисневої дотації та концентратори були вільними. Кожен апарат зараз працює та рятує хворих. Усі 276 точок – зайняті.
Читати: Минулої доби на Буковині померли троє чоловіків, які мали двобічні пневмонії
На штучній вентиляції легень у даний час перебуває 4 пацієнтів з усіх 580 хворих. Втім, ШВЛ – це крайня міра.
Ситуація із забезпеченням вчасної та стабільної кисневої подачі зовсім не ідеальна. І так по всій Україні. Від міністра охорони здоров’я маємо пріоритетне завдання – якнайшвидше зробити так, аби 80% ковідних ліжкомісць мали доступ до кисню. Ми над цим працюємо. Документація підготовлена – попереду тендерні процедури. Гадаю, за місяць-другий ситуація буде у рази краща».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами