Сергій Бостан, директор департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради:
«Раді, що приїхали підприємці з усієї України, які представили свої товари. Загалом у ярмарку взяли участь понад 560 учасників. 40 відсотків – це представники з інших областей, а 60 % - це представники Буковини. Через проблеми із перетином кордону і необхідністю здачі ПЛР-тестів закордонних представників на ярмарку не було.
Читайте також: Прикраси, смаколики та в`язані кактуси: що можна придбати на Петрівському ярмарку (ФОТО)
Петрівський ярмарок зароджувався саме як ярмарок, де представлялися товари наших місцевих виробників, тобто це був захід, який спрямовувався саме на торгівлю, але з часом ярмарок еволюціонував, його протягом років насичували різноманітною розважальною програмою. Цього року ми також намагалися це все поєднати.
Було у нас декілька локацій: непродовольча група (біля парку ім. Т. Шевченка), продовольча (вул. Садова), будівельна галузь та меблі (біля парку ім. Т. Шевченка), сфера послуг (стадіон «Буковина»), містечко майстрів на площі Пресвятої Марії, автосалони, ресторанне господарство, дитяче містечко, книгарні та друкована продукція (вул. О. Кобилянської). Зважаючи на те, що у нас карантин, було ще й медичне містечко, де люди мали можливість вакцинуватися від COVID-19. Була також і розважальна програма. З ярмарком співпала і органічно вписалася у свято трансляція фінального матчу Євро-2020.
Під час ярмарку ми десь штучно трохи стримували кількість учасників, щоб відповідати нормам постанови Кабміну по карантину. Так, цьогоріч ми виставляли учасників в один ряд, а не у два, там, де було три ряди, робили два, щоб зменшити, таким чином, скупчення і учасників, і відвідувачів. Відповідно, десь розширювали локації. Якщо раніше була ідея проводити Петрівський ярмарок тільки у центрі, то зараз таки вирішили повернутися до формату із парком ім. Т. Шевченка. Тобто виходячи з тих умов, зумовлених карантином, і того, що ярмарку того року не було, нам таки вдалося його організувати. Тобто всі задачі, які ми запланували, ми виконали. Нам приємно, що приїхало багато підприємців, і ярмарок відвідало чимало чернівчан.
По надходженню до міського бюджету, то попередньо, Петрівський ярмарок приніс понад 810 тис. грн., що більше, ніж було у 2019 році.
Основне - треба рухатися у напрямку еволюції ярмарку. Зробити ярмарок, де будуть представлені народні майстри, ремесла, проводитимуться майстер-класи, хенд-мейди. Саме це повинно стати основою. Але, водночас, треба зберегти і місцевого виробника, щоб і вони могли представити свої вироби та продукцію. Бо ярмарок, якому понад 200 років, саме з цього і зароджувався, тому цей елемент теж важливо не втратити».
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами