Віталій Гавриш, директор Департаменту розвитку Чернівецької міськради:
«Щороку ми оголошуємо конкурси на проведення новорічно-різдвяних ярмаркових заходів із розміщенням святкового містечка на Соборній площі. Цьогоріч конкурс оголосили, але ніхто не відгукнувся. Адже ще в листопаді ніхто не розумів, якою буде ситуація у грудні. Відповідно і тоді заявок не було.
На останньому оргкомітеті ми прийняли рішення не забезпечувати площу жодними засобами для ярмарку. Наше бачення таке: якщо щось і буде дозволено – лише сувенірна продукція. Не більше. Однозначно без харчування, бо це - скупчення людей.
Всі урочистості, де може бути скупчення людей, скасували. Приміром, запалювати вогні на ялинці будемо, але без урочистостей. Концерту чи привітань не буде. І в найближчі місяці такий стан збережеться - 100%. Тільки до літа ситуація буде вирівнюватись. Та наскільки вона покращиться – важко сказати.
Отримуйте новини в Telegram
Через епідемію маємо фінансові втрати як безпосередні, так і опосередковані. Через зменшення єдиного податку - це мінус 15 млн. грн. (за період, коли не нараховували). По Калинівському ринку фігурують різні суми. За останній карантин вихідного дня недоотримали 2 млн. грн., попередньо озвучували суму збитків на 10 млн. грн. Є інші комунальні підприємства, які опосередковано понесли втрати. Ситуація в цілому погана. І у підприємців, і у міському бюджеті.
Недоотримав бюджет і від оренди. За цей рік надходження зменшились у 2,5 рази. Є значні недоплати, люди не мають можливості сплачувати за оренду, навіть попри те, що когось і звільняли від сплати. Ситуацію це суттєво не покращило. Ми у затяжному погіршенні, про вирівнювання не йдеться.
Читати: Думка дня: Роман Клічук про введення жорсткого карантину в січні
Мали багато сподівань на осінь. Це сприятлива пора, багато заходів. Планували відвідування виставок за кордоном, це важливі для Чернівців зустрічі. Виставки могли би бути. Чим далі це буде тривати – тим важче відновитись. Пів року карантину – ще рік до відновлення докарантинного стану.
Втратили ми і на туристах. Коли скасували потяги, автобуси і ми стали українським Уханем – це найбільше вдарило по репутації. Це був найважчий момент. І до тепер груповий туризм не відновився. Лише індивідувальні подекуди».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами