У Чернівцях триває перший інноваційно-інвестиційний форум. За словами організаторів, цей захід повинен дати місцевій владі та городянам нові можливості для розвитку і збагачення, пише ІА АСС. Спікери виокремлювали сильні сторони бізнес-простору міста, яким чином їх варто укріпити, ділилися досвідом боротьби зі схожими негараздами і давали рецепти того, як програш перетворити на здобутки.
Наші новини є у Facebook
«Такий захід ми проводимо вперше. Цікаво, що сюди долучені всі: громадськість, наукові кола, бізнес. Є місцеві, і є гості, навіть з-за кордону. І всі ми разом розробляємо стратегію розвитку Чернівців, шукаємо глибину інвестиційно-економічного потенціалу, і радимо владі, як ставати кращими. Це все про стратегічний розвиток. Адже існують успішні кейси, їх варто лише відшукати і впровадити. Найцінніше – це обмін досвідом, послухати поради з інших регіонів. Для пересічного громадянина важливі тарифи, ремонти доріг, вода у кранах. Але одне без іншого не буває. І коли ми говоримо про комуналку, то маємо на увазі саме такі платформи для дискусії, де ставимо цілі і шляхи їхнього досягнення. За великими науковими розмовами стоїть добробут кожного з нас. Результати повинні відчути усі – і мешканці, і туристи», - зазначив у коментарі Сергій Бостан, директор департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування міської ради.
Важливим атрибутом цього форуму стала демонстрація відкритості та готовності міської влади Чернівців до потенційних інвесторів. Бо від цього залежить покращення туристичного іміджу та успішна реалізація будь-яких проєктів.
«Інвестиції – це частина валового регіонального продукту. Мешканці міста - це знаменник, а інвестиції, споживання, урядові видатки – чисельник. Інвестиції роблять нас всіх багатшими відразу. Це пряме попадання у економіку міста і у валовий регіональний продукт. Краса інвестицій і корисність на відміну від споживання полягає в тому, що інвестиції мають ефект мультиплікатора. Коли ти інвестуєш 1 мільйон у завод, то він працює 20 років і продукує багатство. Мультиплікатор може доходити до 10-20-кратного розміру. У цьому ціль інвестиції – розкрутитись як маховик і насичувати економіку. А уже із податків ми фінансуємо лікарні, садочки, школи. Місто розвивається. Символічно, що форум проводиться тут, у місті, де всесвітньовідомий економіст Йозеф Шумпетер написав у 1911 році «Теорію економічного розвитку». Успішним місто стає тоді, коли має три складові: інвестиції, інновації, підприємництво. У Чернівцях це все є», - розповів Павло Шеремета, співзасновник Шумпетерівської школи інновацій.
Читати: Зростання зарплат та пенсій: Кабмін затвердив проєкт бюджету 2022 року
Концепцію розвитку міста до 2030 року обговорювали на двох дискусійних панелях за участі 25 досвідчених спікерів та сотні учасників форуму. І відповідали на важливе питання: як зробити регіон привабливим для інвестора та створити інвестиційний імідж.
«Форум дає можливість почути і побачити нові горизонти. Я у Чернівцях за два тижні вдруге, раніше тут ніколи не був. Сюди почала вливатись нова енергія. У нас у всіх є бажання залучити нові компанії, створити робочі місця, збільшити потік податків. Ми хочемо, аби люди, які живуть - багатіли. Пропоную рівно через рік тут же зібратись і перевірити, а що ми зробили з того, що обговорили зараз. Кого вдалося залучити. Почути, як вони заходили на ринок, які були труднощі. Ось те зерно, якого ми шукаємо. В організації, яку я очолюю, 600 компаній, які працюють в Україні. У Європі - 18 тисяч компаній. Ми всі спілкуємось і розповідаємо про ситуацію в Україні. А тепер розкажемо ще і про Чернівці. І спитаємо – чому тих компаній досі тут нема», - розказав Андрій Гундер, Президент американської торгової палати в Україні.
«У вас класний спадок історичний, маєте потенціал як в індустріальній галузі, так і в туристичній. Вам треба трохи підтягнути «софт» – для малого і середнього бізнесу. Адже вони створять хорошу екосистему, відкриватимуть заклади, будуть наповнювати бюджет міста. Місто ставатиме лише кращим. Головне – об’єднатись, разом працювати, міська влада разом з обласною та центральною мають працювати в унісон. Порозуміння і вертикаль – так шукають спільні точки дотику», - сказала Світлана Ярова, директорка «Вінницького муніципального центру інновацій».
Найважливіше у розвитку – план дій, для міста – генеральний план розвитку міста. Так вважає Володимир Омелян, український дипломат, міністр інфраструктури України у 2016—2019 роках, політичний експерт. За його словами, допоки логістично і транспортно місто ізольоване – інвестиції не прийдуть.
«Лише 16 років тому Німеччину називали «хворою нацією Європи». Меркель змінила країну. Якщо ви хочете зробити Чернівці центром – створіть його. Шлях простий. Розробіть генеральний план міста. Обговоріть з людьми. І щодня його виконуйте. Краса кожного успішного міста створилась не за одну каденції мера. Один зремонтує дороги, інший збудує парки, третій налаштує виробництво. І через 15 років всі кажуть – у Чернівцях добре жити і не хочеться виїжджати. Без такого плану буде катастрофа. Станьте привабливими логістично – летовище, залізниця, громадський транспорт. Аби зменшити затори, будувати і розширювати дороги не вихід. Слід покращувати громадський транспорт. Копійка йде за людиною, а не «дайте гроші – люди найдуться». Новатори та інвестори – ось майбутнє», - прокоментував Володимир Омелян.
«Чернівці були бізнесовим місто ще тоді, коли це не було мейнстримом. Хтось скаже, що торгівля у Чернівцях у крові, а хтось – що це частина підприємницької культури. У нас є переваги – географічне становище, прикордонна зона, туристична привабливість. Я вірю у чернівецький бізнес, він самобутній і творчий. Навіть за статистикою за перше півріччя збільшилась кількість підприємців. У нас діє програма розвитку малого і середнього бізнесу, створюємо конкурентне середовище. Місто буде розвиватись, а ми ним будемо пишатись. Ось тут зараз ми акумулюємо інтелектуальний потенціал, який дасть поштовх розвитку інноваційного бізнесу», - поділився своїми думками міський голова Чернівців Роман Клічук.
Робота форуму продовжиться і завтра, 2 жовтня. Говоритимуть на круглому столі про інновації в туризмі, унікальну пропозицію, гастротренд і культуру подорожі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами