У місті Сокиряни Чернівецької області запровадили карантинний режим у зв’язку з виявленням західного кукурудзяного жука. На площі 90 гектарів встановили карантинну зону.
Про це пише ІА АСС із посиланням на Сокирянську райдержадміністрацію.
«У кінці серпня 2020 року спеціалістами управління фітосанітарної безпеки на території Сокирянського району були проведені обстеження полів кукурудзи в 3-кілометровій зоні ПКР «Сокиряни-Авто» в м.Сокиряни на 4 ділянках загальною площею 90 га та виявлені вогнища регульованого шкідливого організму західного кукурудзяного жука (Diabrotica virgifera virgifera)», - йдеться у повідомленні.
Отримуйте новини в Telegram
Таким чином, з метою убезпечення більших площ від ураження, влада району запровадила карантинний режим в місті Сокиряни з встановленням карантинної зони в 3-кілометровій зоні ПКР «Сокиряни-Авто» загальною площею 90 гектарів. Такий режим буде діяти до його скасування у встановленому законодавством порядку.
Крім того, в райдержадміністрації затвердили відповідні фітосанітарні заходи щодо локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму – західного кукурудзяного жука на території Сокирянського району на 2020-2025 роки.
Західний кукурудзяний жук Diabrotica virgifera virgifera Le Conte – вперше виявлено на території Буковини у 2012 році на площі 751 га в Новоселицькому, Глибоцькому, Заставнівському та Кельменецькому районах.
Імаго західного кукурудзяного жука – маленькі жуки з овальним тілом довжиною 4–7 мм, жовтувато бурі з більш темними вусиками і жовтими смужками на надкрилах. Самці дрібніші від самок і мають більш темне забарвлення. Личинка довга, тонка, 10–13 мм, біла або жовто-біла, з темною головою, ногами, грудним і анальним щитками. Лялечка – безпокривна, блідо-жовта або біла, довжиною 4,5-5,5 мм, вільна, ніжна, в ґрунтовій колисочці.
Личинки західного кукурудзяного жука живляться виключно коренями кукурудзи. Імаго живляться пилком, приймочками кукурудзи, нестиглим зерном, листками кукурудзи. Як наслідок, пошкоджені рослини: жовтіють, відстають в рості, в’януть, а нерідко молоді рослини зовсім гинуть. Дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми “гусячої шиї”. При цьому стає повністю або частково неможливий механізований збір врожаю. Крім цього, жуки можуть живитися пилком інших рослин з родини гарбузових, бобових, злакових, складноцвітих.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами