Екологічний велопроект реалізовується у п’ятьох країнах: Німеччині, Україні, Малаві, ПАР, Боснії та Герцеговині. Ініціатором акції стала молодіжна організація з Німеччини. У кожній країні є своя команда та свій координатор, які їздять містами та піднімають проблему змін клімату перед молоддю та школярами.
В Україні екологічний велотур розпочався 23 вересня. Маршрут української команди пролягатиме наступними містами: «Верховина – Косів – Снятин – Чернівці – Хотин – Кам’янець-Подільський – Борщів – Городенка – Коломия – Івано-Франківськ – Надвірна – Ворохта – Верховина». Учасники велотуру за 12 днів проїдуть понад 500 кілометрів.
«Щодня ми приїжджаємо в інше місто, в інший навчальний заклад та проводимо там презентацію», - розповідає Станіслав Потоцький, координатор велотуру в Україні.
Презентація називається «Ковчег перезавантаження». Її текст адаптований для дітей. Учасники екологічного велотуру розповідають про те, які зміни відбулися у природі через людську діяльність та до яких наслідків це може призвести, якщо людство продовжить у тому ж дусі.
«Ми хочемо почати з найменших, з дітей, тому що старше покоління вже нереально змінити, як на мене. І навіть коли ми їхали тепер дорогою, координатор з Німеччини постійно запитував, чому у вас всі палять листя, ці вогнища, дим, це ж шкідливо для довкілля. І в більшості шкіл ми запитували у дітей, чи палять листя ваші батьки, - так, палять, тому що мама палить, баба палить, тобто це вже генерація. І ми стараємося донести дітям, щоб вони піклувалися про навколишнє середовище, про себе, бо це їхнє здоров’я», - каже Станіслав Потоцький.
Станіслав їде велотуром разом зі своєю родиною, дружина на - велосипеді, а дворічна донечка – у супроводі.
Олена Потоцька розповідає: «Спочатку я думала, що доклавши зусиль, можна достукатися до свідомості людей. Але часу для того, щоб переконувати кожну людину уже немає. Потрібно стукати до влади, представників бізнесу і вирішувати ці проблеми на рівні держав, за допомогою законів. Якщо підприємці щось виготовляють, то вони мають знати куди потім подінуться відходи, сміття, яке залишається від їхньої продукції. Не можна залишати це на споживачів».
Олена каже, що фізично готова до велотуру і крутити педалі по декілька годин жінці не важко.
«Але коли живеш у Карпатах, дихаєш свіжим повітрям, бігаєш берегом річки, слухаєш спів пташок і потім їхати крутити педалі по трасі, і дихати вихлопними газами, то тут настільки відчуваєш, що наша планета потребує допомоги. Ця кількість автомобілів – це велика проблема і люди просто через свою постійну зайнятість не помічають найважливішого», - каже Олена Потоцька.
Олексій Юзьків з Хмельниччини – найстарший учасник велотуру. Чоловікові понад 60 років. Каже вирішив поїхати «велосипедом за клімат» разом з сином та невісткою.
«Мені не важко їхати. Я майже щодня долаю на велосипеді 10 кілометрів селом. Тож звик до такого навантаження» - розповідає Олексій.
Чоловік чи не єдиний у своєму селі, хто не спалює листя восени, а переробляє його на органічне добриво.
Читайте також: Авто тепер маркуватимуть, вказуючи дані про шкідливість
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами