Сторожинецькі лісівники завезли у вольєр держлісгоспу двох зубрів з вінницьких лісів з десяти запланованих
У прес-службі Чернівецького ОУЛМГ зазначають, це реалізація програми відродження і розвитку популяції зубра на Буковині. Двох зубрів закупили у Хмільницькому держлісгоспі, де тривалий час розводять зубрів.
«З метою покращення стану популяції нашого місцевого буковинського зубра, маємо наміри придбати у вінницьких лісівників ще 8 червонокнижних тварин, згідно угоди, укладеної між нашим лісгоспом та Хмільницьким, – розповідає директор Сторожинецького держлісгоспу Ігор Беленчук. – Загалом плануємо утримувати до двох десятків зубрів у вольєрі, де є усе необхідне для їх належного проживання в напівдиких умовах Карпатського Передгір’я. Приплід з вольєру будемо випускати у вільні умови».
У сторожинецьких та вижницьких лісах живе місцева популяція дикого зубра, їх налічили 22-і особини. Свого часу дике стадо перебувало на межі вимирання через генетичну замкненість популяції, зумовлену неможливістю природної міграції зубрів на далекі відстані.
Тож у вольєрі, збудованому на території Банилівського лісництва, сьогодні мешкають чотири зубри. Зубриху Марту сторожинецькі лісівники взяли з Вижницького національного природного парку, оскільки екологи не змогли забезпечити їй належні умови життя. Дворічного Мурзу привезли на початку 2017 року з Миколаївського зоопарку. Новоприбулі зубри-красені з вінницьких лісів отримали імена Мурий і Муран.
«З часів реалізації у 70-х роках минулого століття загальноєвропейської програми з відродження зубра на євроазійському континенті, за міжнародною згодою прийнято називати нащадків зубрів біловезько-кавказької лінії на «МУ», – розповідає головний мисливствознавець Сторожинецького держлісгоспу Сергій Чистов. – Зараз думаємо, як, дотримуючись світових вимог паспортизації генетичних ліній, назвати ще вісім самок, яких плануємо завезти з вінницьких лісів у буковинські».
Сторожинецькі лісівники сподіваються побачити своїх вихованців у родословній книзі європейського зубра.
Читати ще: У чернівецьких лісах з'являться червонокнижні тварини
ДОВІДКОВО
ДП «Сторожинецький лісгосп» спрямовує значні кошти на збереження і примноження диких тварин. Так, у Верхньопетрівецькому лісництві діє вольєр площею 22,1 га для розведення дикого кабана. У 2009 році коштом лісогосподарського підприємства споруджено вольєр площею 80,3 га на території Банилівського лісництва. Його основне призначення – зберегти і примножити популяцію зубра в буковинських лісах.
Це перший в Україні і один з небагатьох у світі вольєрів для зубрів у передгірній місцевості.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами