Пісні, танці, кухню, культуру та навіть мову інших народів – усе це вивчали діти з усієї України у таборі «Джерело толерантності» на Буковині впродовж 11 днів.
Табір «Джерела толерантності» дітей з різних куточків України збирає під одним дахом вже вчотирнадцяте. Маленькі учасники тут дізнаються про культуру, звичаї та традиції інших народів. Як це – бути німцем, росіянином чи литовцем – вони мають змогу спробувати на собі. Організатор каже, створив такий табір саме на Буковині через її мультинаціональність.
Йосип Зісельс, організатор табору: «В історії толерантність буковинців заслужила свою повагу інших міст. Для мене це було важливо, бо я з дитинства тут жив і бачив цю толерантність людей навколо себе і я знав багато людей: українців, росіян, поляків, німців, євреїв. Буковина - це дійсно щось особливе з точки зору толерантності».
Діти у таборі не мають жодної вільної хвилини, адже програма дуже насичена. Тут вони і співають, і танцюють, і вивчають мову, і навіть готують страви того народу, за звичаями котрого живуть у визначений день. Кажуть, такий відпочинок їм до вподоби.
«Сподобалось вивчати культури народів, тут дуже цікаво. Ми вчили танці, співали».
«Ми тут співали, танцювали. Ми тут гралися. Ми робили все, що можна»
«Этот лагерь очень хороший, здесь веселые вожатые и здесь в общем очень весело».
Політик Наталя Якимчук каже: такі табори нині дуже потрібні, адже за виховання почуття поваги до інших народів змалку країна змінюватиметься на краще.
Наталя Якимчук, політик, громадська діячка: «Для того, щоб Україна розвивалась, ставала справжньою, великою державою, центром Європи, як ми її визнаємо, цей досвід повинен бути переданий з самого маленького віку. Цей досвід є дуже важливим і для інших регіонів України. І дуже важливо, що у цьому таборі є дітки з усієї України».
Стосунки, що наразі склались між українцями та росіянами, на думку Наталі Якимчук, теж треба змінювати. Лише за толерантного ставлення до культури людей, що живуть поруч, країна зможе рухатись вперед.
Наталя Якимчук, політик, громадська діячка: «Лише в мирі ми можемо далі йти. Будувати державу, будувати економіку, виховувати наших дітей. Толерантність – вона потребується в усьому, у тому числі в спілкуванні з ворогом, з тим, хто вважає себе ворогом. Ми всі, особливо на території України, які зараз протиставлені, не є ворогами, ми є спільною великою однією нацією».
Вчились толерантності у таборі понад 90 дітей віком від 8 до 12 років із усієї України. У наступній зміні вивчатимуть нові для себе культури вже старші діти 13-17 років. Програма, обіцяють організатори, буде насиченою та яскравою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами