Екологічні проблеми у селі Мамаївці. Там мешканці скаржаться на проблеми зі здоров’ям і нестерпний сморід через відходи, які підприємства із квітня почали звозити недалеко від їхніх будинків. Екологи та медики розводять руками і не бачать проблем. На місце виїхала спеціальна комісія чиновників.
Григорій Скицько, мешканець села Мамаївці: Горло ріже, обпекло, всьо кислоти, кислота.
Мешканець Мамаївців пан Григорій показує купи відходів – залишків з вичавлених яблук змішаних з індичим послідом, що із квітня почали звозити підприємства на територію старого колгоспу. Мешканці Мамаївців розповідають про неймовірний сморід та шкоду від цих відходів , які, побоюються, змиватимуться дощем у місцеву річку Совиця. Пані Людмила показує численні відписки з найрізноманітніших інстанцій, що нічого вдіяти не можуть і шкоди – не бачать.
Людмила Скицько, мешканка Мамаївців: Тут ідуть вичавки з хімічними речовинами із букофрукуу і курячки – послід теж має хімічні препарати, бо зараз готується добавками це ж не є чистий курячий послід, і вони пишуть, що це може бути відстань не менше 60 метрів, але беруть норми від 86 року, а санстанція дає від 96 року, що має бути не менше 500 метрів.
Через екологічні проблеми, в місцевій річці позникала живність, кажуть люди, воду з криниць пити вони побоюються.
Любов Ягодинська, мешканка Мамаївців: Абсолютно не п’ємо, до чаю, готувати – ми воду купуємо.
Сільський голова каже: ця територія одного із місцевих аграрних підприємств. Хто вивозить відходи – невідомо.
Сергій Угринчук, Мамаївський сільський голова: До сільської ради ніхто не звертався із дозволом чи складуванням цих відходів. Напевно, чи усна чи письмова домовленість із директором ПСП «Мамаївське, оскільки, ця територія його.»
Зрештою, чиновники вирішили відходи ,які використовуються для добрива, накрити та вивезти згодом.
Сергій Угринчук, Мамаївський сільський голова: Комісією прийняте рішення –рекомендувати законсервувати дані відходи – накрити їх ,щоб не поширювався запах і була розмова із директором ПСП «Мамаївське», оскільки його на території господарства немає, після збору зернових вивезти їх на поля.
Мешканці Мамаївців у свою чергу вимагають ретельного дослідження зразків грунту та води, і невідкладного вивезення відходів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами