Гігантський кран підіймає 300-тонний статор та повільно переносить його у шахту. Так на Дністровській ГАЕС починають монтувати четвертий гідроагрегат. Щодня над розбудовою Дністровської ГАЕС працює майже чотириста людей. А усі деталі до агрегату виготовляються на українських заводах.
Василь Субота директор філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго»: "Ми монтуємо сьогодні статор турбіни. А це основа гідроагрегату. Статор важить 280 тонн. Він буде утримувати всю масу агрегату. Уся маса складає 3 тисячі тонн. І це перший етап, початок монтажу агрегату."
Ігор Сирота, генеральний директор ПрАТ Укргідроенерго: "Це дуже великий об’єм роботи. Він був виготовлений на заводі «Турбоатом», він був доставлений частинами. ми його збирали тут майже півроку.Сьогодні ведемо будівництво 4-го агрегату і плануємо у першому півріччі 2020-го року здати його в експлуатацію.Кожен агрегат, який ми здаємо, економить приблизно 170 мільйонів метрів кубічних газу і 300 тисяч тонн вугілля. Це економія для держави. Тому потрібно якнайшвидше добудовувати і Дністровську, І Канівську і Ташлицьку ГАЕС добудовувати. Тому що при розвитку альтернативних джерел енергії вітру і сонця потрібні будуть регулюючі потужності."
Читати ще: Історична подія на Дністровській ГАЕС. Гідроагрегат №4 вже зі статором (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Дністровська ГАЕС – унікальний енергетичний та інженерний проект. Тут вже працюють три гідроагрегати, також створені найбільша у Європі верхня і нижня водойми. Коли є надлишок електроенергії, ГАЕС крутить турбіни й воду перекачують знизу догори. А під час пікових навантажень воду спускають у нижню водойму, вона крутить ті ж турбіни і дає додатковий струм.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами