Цього тижня в Україні та на Буковині стартує Європейський тиждень тестування на гепатити В і С та на ВІЛ-інфекцію. Про це під час брифінгу розповіла Наталія Гопко, головна санітарна лікарка Чернівецької області, пише ІА АСС.
«Впродовж тижня усі охочі зможуть абсолютно безкоштовно пройти тестування. Для цього ми визначили заклади, які не задіяні до надання медичної допомоги хворим на COVID-19», - каже Наталія Гопко.
Пройти безкоштовне тестування можна у Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом на вулиці Мусоргського та у Чернівецькому обласному центрі служби крові на вулиці Українській.
Крім того, Наталія Гопко нагадала, що швидке тестування на визначення ВІЛ-інфекції можна пройти у свого сімейного лікаря у будь-який час.
«Якийсь час стереотипи відлякували людей, які не хотіли дізнатися про свій діагноз для того, щоб не отримати якийсь, можливо, особливий статус і панує страх невиліковності цих хвороб. Вже давно доведено, що ці інфекції лікуються. Для цього важливі два основних моменти: це своєчасна діагностика та лікування, яке сьогодні є доступним.
Ще один міф, який може відлякувати людей від діагностики – це дороговартісність та недоступність лікування. Впродовж двох років держава створює безперешкодні можливості для лікування всіх пацієнтів, які захворіли на вірусні гепатити В і С та ВІЛ», - розповіла Наталія Гопко.
Вона додала, що великою проблемою є несвоєчасне виявлення цих інфекцій, оскільки вони тривалий час можуть протікати безсимптомно. Чим пізніше діагностують інфекцію, тим важчим буде лікування.
Наші новини є у Facebook
Як повідомила Наталія Гопко, цьогоріч медики фіксують суттєве зниження захворюваності на вірусні гепатити. Вона пов'язує це із зменшенням діагностики захворювань, у зв’язку з пандемією коронавірусу.
Так, за 10 місяців 2020 року виявили 19 випадків гострого гепатиту В і 76 випадків хронічного гепатиту В.
Також виявлено 6 випадків гострого гепатиту С та 62 випадки – хронічного захворювання на гепатит С.
Окрім того, що інфекції вражають передусім печінку, можуть бути також інші прояви, зокрема швидка втома, підвищена температура тіла, загальна слабкість.
Крім того, зазвичай діагностують ці інфекції під час лікування супутніх хвороб.
Читайте також: Українці з коронавірусом дуже пізно звертаються до лікарів – Степанов
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами