77 років сьогодні виповнилось би Іванові Миколайчуку. В його доробку – понад 30 ролей, 9 написаних сценаріїв та дві режисерські роботи. Особливого актора щороку вшановують колеги , рідні та односельці у його рідній Чорториї.
Біля хати Івана Миколайчука виконують пісню з фільму «Пропала грамота».
Оператор Віталій Зимовець пліч-о-пліч працював над культовою кінострічкою з Іваном Миколайчуком . Він і досі пам’ятає, як усе було – легко із гумором.
Віталій Зимовець, оператор фільму «Пропала грамота» :"Працювати було з ним легко, бо в нас постійно крім розкадровки була імпровізація. Режисерів багато, з багатьма людьми знімаєш, а з особистістю, з якою сходишся в будь-яку пору доби – це, звісно, Іван."
Сотні людей щороку з’їжджаються на етнофестиваль «На Гостини до Івана» . До музею-садиби Миколайчука прибули кіномитці із Києва, рідні та односельці. Об’єднує усіх поетичне кіно Миколайчука. Колеги розповідають: Миколайчук не грав, а жив у кадрі, фанатично любив рідні Карпати і передавав це на екрані.
Володимир Войтенко , кінокритик: "Принаймні вже не перший рік я приїхав сюди, в Івана Миколайчука День народження. Це особливий актор іконічна постать."
Олександр Чухало, відвідувач фестивалю: "Все , що з ним пов’язано – ми б хотіли побачити. Його фільми, його творчість – це просто щось."
Читати ще: І.Миколайчук: «Ну от що в російській мові – “с-ума-сшєдшій”? А у нас от – “божевільний”, тобто: “Боже! Я вільний!!!”...
Та на фестивалі не просто згадують про геніального актора. Його ім’я досі надихає на нові проекти. Назарій Носенко зняв короткометражний документальний фільм про Івана Миколайчука , якому не дали реалізувати себе.
Назарій Носенко, студент Київського Національного університету театру кіно і телебачення Карпенка-Карого: "Йому перешкоджали знімати, не давали зніматись. Дуже багато ідей нереалізованих залишились. Дуже в Радянському союзі побутувала думка, що українець - це неотесаний, жлоб. А тут прийшов буковинець, Іван Миколайчук, показав це все мистецьки - гори, почуття, і керівництво сказало: все, хватіт і поставило великий хрест."
Втілити не реалізований проект митця має намір кінооператор Юрій Гармаш . Він вже написав сценарій фільму «Тисяча снопів вітру» за розповідями Миколайчука .
Юрій Гармаш, кінооператор: "Наскільки Іван це яскраво і образно розповідав, і минуло 30 років , і я все це написав, прокинувся о 2 ночі і зрозумів, як написати першу фразу і як написати. Практично, до 6 ранку – написав це. "
Кінооператор вважає: поява фільму, який не вдалось відзняти Миколайчукові, стане кращим пам’ятником і згадкою про актора та режисера із Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами