У різні роки тут хотіли побудувати атракціони, релігійну споруду, спортивний комплекс тощо. Сьогодні ця територія знову опинилася в епіцентрі дискусії, після намірів влади встановити тут 50-метровий флагшток та облаштувати оглядовий майданчик. Про це раніше писало ІА АСС.
Читайте також: Біля парку «Жовтневий» у Чернівцях облаштують ще одну парковку
Так, на думку деяких чернівчан, витрачання бюджетних коштів на такий об’єкт – це марнотратство. Краще на цьому місці збудувати спортивний комплекс, вважають містяни. Свої міркування вони висловили під опитуванням, яке на своїй сторінці у Facebook опублікував депутат Чернівецької міської ради Олександр Пікулін (фракція ПП «Слуга народу»).
«Скликали комісію щодо землевідведення цієї ділянки. Вважаємо, що ця ділянка найкраще підходить для будівництва тут спортивного комплексу, бо тут хороша логістика та інфраструктура. У цьому районі чимало людей займаються спортом, але умови, в яких вони займаються, не відповідають спортивному рівню. Якщо взяти, до прикладу, Лідію Січенікову (лучниця, членкиня Олімпійської збірної України – ІА АСС), то умови тренування взагалі не відповідають будь-яким нормам. Тому, якби ми змогли побудувати тут спортивний комплекс та поєднати його з ініціативою президента зі встановлення тут флагштока», - зазначив депутат.
На цю територію неодноразово претендували буковинські лучники. Нагадаємо, цю ділянку землі спортсмени розглядали як місце для тренувань.
У коментарі ІА АСС старший тренер штатної збірної команди України зі стрільби з лука, Заслужений тренер України Олег Осипенко розповів, що спортсмени зверталися до міської влади з проханням виділити їм місце для занять саме на вулиці Воробкевича. Вони також підготували й відповідні проєкти облаштування цієї території.
«Тоді створили робочу групу, за часів мера Олексія Каспрука, і нам сказали зробити проєкт. Ми запропонували ділянку між «Олімпією» та церквою на Воробкевича, і, відповідно, зробили проєкт. З головним архітектором міста та директором парку дійшли тоді до того, що парк – це заповідна зона і там не можна будувати капітальні споруди. Відтак, ми зробили інший проєкт. Планувалося ту ділянку вирівняти, засіяти травою і зробити місце для тренувань. На тому місці можна було б проводити не тільки заняття зі стрільби з лука, а долучити інші види спорту. Окрім цього, я пропонував змінити статус парка, зробити там спортивні локації. На що спочатку директор парку погодився, а вже зараз схопився за те, що це заповідник і там нічого робити не можна. Ми вже чекали відповідного рішення міської ради, але не дочекалися через зміну влади. Зараз я звертався вже до нової влади з проханням зробити тут локацію стрільби з лука. Але нас не почули. Мені також розповіли, що директор парку проти будівництва спортивних об'єктів на цій ділянці», - конкретизував Олег Осипенко.
Як пояснив Інформагентству АСС член робочої групи з вивчення питання облаштування лукодрому на вул. Воробкевича у 2017 році, начальник управління фізичної культури та спорту Чернівецької міської ради Дмитро Макаренко, оскільки ця ділянка землі відноситься до парку «Жовтневий», то всі питання щодо її призначення належать саме парку.
Своє чергою, директор парку «Жовтневий» Юрій Воронка каже, що відповідно до законодавства, на цих землях забороняється капітальне будівництво. А ті, хто хочуть побудувати на цій території спорткомплекс, мають на меті «роздерибанити» ці землі. Також, за словами керівника, через недофінансування парк спеціально доводили до такого стану, коли виникали пусті та захаращені ділянки землі, щоб потім нібито їх «врятувати».
«Основна стратегія, яка вибудовується, щоб цю ділянку відчужити. І спирається вона на те, що парк недофінансовується. Відповідно, та ділянка захаращена. А захаращена вона, бо місто не виділяє кошти на реконструкцію чи розвиток парку, а наявних ресурсів у парку ніколи не буде достатньо. Парк спеціально доводили до такого стану, щоб потім можна було чернівчанам сказати, що тут буде спорткомплекс з офісними приміщеннями, які потім будуть здаватися в оренду», - доводить Юрій Воронка.
Директор парку переконаний, що встановлення на цьому місці флагштоку та облаштування оглядового майданчику має врятувати цю територію від будь-яких зазіхань.
«Флагшток захищає ту земельну ділянку від «дерибану», бо охочих, якщо подивитися історію, дуже багато. І дуже часто прикриваються і спортом, і релігією.
Ділянка, на якій встановлять флагшток, залишається у складі парку. Свого часу ми хотіли, щоб там з’явився оглядовий майданчик, у нас був вже відповідний проєкт. Саме він стане щитом для парку від тих, хто хотів щось від нього відірвати. Паралельно ми доповнимо фагшток дитячим майданчиком, ботанічним кабінетом, всім тим, що ми раніше запланували», - додає Юрій Воронка.
Відтак, дирекція парку виступає категорично проти будь-якого віджучення цієї землі від парку і будівництва на ній спортивного комплексу.
«Дійсно, частина депутатів створила комісію для того, щоб вивчити питання вилучення з меж парку цієї земельної ділянки. Але враховуючи те, що на той час проєкт щодо облаштування там флагштоку був у роботі, і відповідно, адміністрація парку дала на це погодження, то мова про це вже не йшла», - резюмував директор парку «Жовтневий».
Наші новини є у Facebook
Тим часом нагадаємо, що на вулиці Воробкевича між ФОК «Олімпія» та церквою вже розпочалися підготовчі роботи для встановлення там флагштока для державного прапора України.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами