Виконана вона у досить новому не лише для Чернівців, але й для України жанрі – графічної біографії.
Як зазначила авторка тексту «Життя у слові» Оксана Матійчук, готуючи її, думали передусім про школярів та молодь.
«Однак сподіваємося, що це видання буде цікавим також для інших вікових та соціальних категорій читачок і читачів», - зазначила упорядниця. Книгу ілюстрували Олена Старанчук та Олег Грищенко. Побачила світ книга про Розу Ауслендер у «Видавництві 21».
Презентацію приурочили дню народження мисткині, яка народилася 11 травня 1901 року. Під час заходу присутні могли не тільки почути розповіді упорядників книги, але й почути в записах голос Рози Ауслендер, яка зачитує власну поезію. Також для всіх охочих провели цікаву біографічну гру із життя видатної поетеси.
Нагадаємо, пам'ятник всесвітньо відомій поетесі Розі Ауслендер відкрили у Чернівцях.
Довідка: Роза Ауслендер (Rose Ausländer, 1901-1988) належить до плеяди німецькомовних Буковинських поетів ХХ століття. Народилася у Чернівцях, у 20-х роках виїхала до Америки, та повернулася у 1939 році до Чернівців. Події наступних кількох років, протягом яких Ауслендер перебувала у чернівецькому ґетто залишили незворотні травми в душі поетеси. Після війни вона знову виїхала за океан, цього разу до Нью-Йорка, де ще якийсь час не могла писати, аж поки з-під її пера не почали з’являтися вірші англійською мовою. У 1956 році за порадою Маріанни Мур Ауслендер повернулася до створення віршів рідною мовою і продовжувала писати німецькою аж до своєї смерті у 1988 році в Дюссельдорфі. Спадщина Рози Ауслендер складає більше двадцяти книг поезії, лише одна із яких, – «Заборонене дерево», англійською мовою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами