Приміщення колишнього кінотеатру «Україна», що на вулиці О. Кобилянської, 53, виконавчий комітет Чернівецької міської ради хоче передати у довгострокову оренду релігійній громаді «Емануїл». Відповідний проект рішення оприлюднили на сайті міської ради. Згідно документу, цільове призначення приміщення - проведення релігійних обрядів та церемоній.
Сьогодні, 22 квітня, у приміщенні колишнього кінотеатру зібралися громадські активісти, представники управління культури міської ради та церкви «Емануїл», аби обговорити, що ж має бути давно занедбаному приміщенні.
Активісти наполягають: Чернівцям бракує мистецького простору. Релігійна організація твердить: християнство – частина культури.
Жан Побе, громадський активіст: «Це 4-поверхове приміщення (плюс підвал) площею більше ніж 1500 кв. м, розташоване на найпопулярнішій вулиці середмістя, цільове призначення — кінотеатральний зал. Цей об’єкт вказаний також і в проекті Концепції інтегрованого розвитку міста Чернівців 2030, як базова локація для створення поліфункціонального культурного центру. У неформальних же розмовах і мріях безпосередніх акторів Чернівців, простір вже дуже довгий час обговорюється як ідеальний універсальний майданчик для концертів, конференцій, фестивалів, театру, подій традиційної і альтернативної культури».
Представниця релігійної громади «Емануїл» каже: вони готові вкласти кошти для відновлення приміщення, аби там не лише проводити богослужіння, а й надавати реабілітацію родинам атовців.
Тетяна Рискова, капелан, волонтер, представниця церкви «Емануїл»: «Християнство – це частина культури. І хотілося би, щоб Україна і Чернівці розвивалися духовно. Це добре, що в нас робляться дороги. Але нам потрібен Бог.
Релігійна діяльність і християнство – це частина нашої культури. Оскільки приміщення дуже велике, тут буде не тільки недільна служба, а й реабілітація для сімей загиблих воїнів, їхніх родин, дитяча кімната».
Юлія Сафтенко, керівниця управління культури Чернівецької міської ради, категорично наполягає: оскільки це - колишній заклад культури, він апріорі має залишатися за культурою. А чи передавати його у довгострокову оренду, нехай вирішать чернівчани на громадських слуханнях.
Читайте ще: Чернівчани виступають за створення культурного кластеру у кінотеатрі ''Україна"
Юлія Сафтенко, начальник управління культури: «Переконана: якщо виконком прийме рішення передати колишній кінотеатр у довгострокову оренду на 10 років, це означає, що місто втратить це приміщення. Можливо, я ідеалістка, проте переконана: Чернівці врятує не економіка, не промисловість, а саме культура. Розумію, що місто не має коштів, які потрібно вкласти у відновлення колишнього кінотеатру. Але нам треба прийняти компромісне рішення. І першу скрипку у цьому варто зіграти чернівецькій громаді, а не чиновникам. Необхідно це робити публічно і прозоро».
Як розповіли Інформаційному агентству АСС раніше у департаменті розвитку міської ради, дане приміщення уже близько 12-ти років не орендується і занепадає. Тож віддати його в оренду – значить привести в належний стан і поповнити міську казну.
Тетяна Шепелько, юрист, громадська активістка: «Давайте називати речі своїми іменами. Чому приміщення готові передати без конкурсу? Тому що це релігійна організація – закон дозволяє. Чому непрозоро? Тому що релігійна організація – закон дозволяє. Чи мають право потім приватизувати? Мають, бо знову таки релігійна організація – закон дозволяє. Не дозволяється приватизація політичній, громадській організації. А релігійна – можна. Треба розуміти, що на 10 років закривається це приміщення для спільноти Чернівців. Тобто ми фактично віддаємо зараз приміщення на приватизацію».
У результаті тривалого обговорення учасники прийняли рішення звернутися до Чернівецької міської ради та Василя Продана про створення робочої групи і відтермінування оренди. Разом з цим громадські активісти готують інвестиційні пропозиції.
Фото: Ольга Камська, Максим Козменко, ІА АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами