Розпочалась робоча місія у рамках проекту по модернізації водного господарства міста, повідомив міський голова Олексій Каспрук
Нагадаємо, Німецький банк видає довгостроковий кредит для модернізації Чернівціводоканалу
У програмі "Суть Речей" на "Радіо 10" Міський голова розповів, чому досі "Чернівціводоканал" не отримав перших надходжень від Німецького банку
Слухач: Олексію Павловичу, чому досі нічого не чути про гроші для Водоканалу від Німецького банку розвитку? Обіцяли ще на початку року перші надходження... питання з Водоканалом є одним з нагальних і ключових для міста, то ж чого і скільки ще нам слід чекати?
Олексій Каспрук: Ми працюємо. На наступному тижні, з понеділка до нас приїжджає делегація, експерти, ми працюємо над цим. Ведуться експертні роботи. На жаль, воно не так швидко рухається, як хотілося. В цьому велика заслуга депутатів чернівецької міської ради, за це я їм, в лапках, вдячний. Наприклад, вулиця Залозецького. Моїм завданням було залучити додаткове фінансування. «Чернівцітеплокомуненерго» - реконструкція шкіл і садочків, водоканал, зовнішнє освітлення. Там тільки грантова складова, яку не треба повертати, складає більше 100 мільйонів гривень. Я вважаю, що це перший крок. Перше завдання виконане. Тепер треба організовувати ці проекти. Це важко, бо у нас немає досвіду, тому що це величезні об’єми робіт. Тому що навіть нащі європейські партнери, у них також не все гладко проходить. У них є також є недобросовісні підрядники, є багато роботи. Але замість того, щоб ми спільно з депутатським корпусом вирішували ці проблеми, навпаки, на кожній проблемі намагаються розпіаритися і завести у глухий кут.
Читати ще: На наступні вибори Каспрук планує йти від партії
Приклад, ремонт, модернізація системи теплопостачання мікрорайону на вулиці Залозецькій. Стара котельня, яка небезпечна для мешканців. Ми залучили кошти під дуже шикарне фінансування. До 500 тисяч Євро, це кредит і 300 тисяч грант, який перекриває пільгові проценти в рази. Мова йде про те, що ця процедура закупівлі відбувається не по нашому українському законодавству, де ціна – найголовніший чинник, а по західному законодавству, де спочатку відбираються фірми, які можуть це зробити,а потім ці фірми між собою понижують вартість закупівлі. «4 місяці нам не дають ознайомитися, ми не бачили документ. Все неправильно, це все дорого!». Через 4 місяці піднімає Анатолій Чесанов руку, який цей весь час кричав, що це дорого, неправильно, що це мають все вкрасти і просить підтримати цей проект. Ми втратили просто 4 місяці. Ці роботи мали йти повним ходом. Опалювальний сезон через декілька місяців. Ми втрачаємо час.
Примусило їх тільки те, що я сказав, що мікрорайон лишиться взагалі без тепла. Всі все розуміють, всі бізнесмени, вони рахують кожну копійку, їхнє завдання зробити все можливе, щоб це не було реалізовано. Щоб люди не могли сказати, що у нас є зміни в місті. Треба, щоб було погано,а раніше було все добре.
Людмила Григорчук: Тобто з водоканалом затримка, бо ще з документацією проблеми?
Олексій Каспрук: Ні. Це просто тривалий процес. Я хочу нагадати, що роботи з цього проекту почалися ще 8 років тому, за часів Миколи Федорука. Він майже був призупинений під час керування містом Віталієм Михайлішином, і ми вимушені були наздоганяти.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами