Презентуємо найрізноманітніші жанри: від танців та співів до гуцульських обрядів, - розповів організатор Іван Шкіндюк. – Зокрема, демонструємо особливості гуцульського весілля. А також наші майстри проведуть майстер-класи з виготовлення гуцульського одягу, кептарів, ікон, приготування баношу та кулеші, різьбярства та писанкарства.
Показали і особливий обряд – одягання нареченої до церковного шлюбу, триває понад 2 години. Молоду довго чепурять, найголовніша прикраса, яка засвідчує заможний статус – намисто із старовинними монетами. Таке і сьогодні свідчить про небідну родину.
Читайте також: Що таке ліжник та як його виготовити: майстер-клас у Чернівцях.
Василина Зеленчук, село Криворівня, Верховинський район: Монети до цієї прикраси, яка називається згарда, їх дуже важко носити. Іноді кладуть австрійські талери, а це польські дукати
А Василь Максимів із Верховинщини розповів ІА АСС, як виглядає та у що має бути одягнений справжній гуцул, нащадок опришків. Він носить довге волосся та вуса. Обов’язково бере із собою бартку(сокирку). І вдягається у давній гуцульський стрій щонеділі до церкви.
Василь часто ходить пішки горами обов’язково при цьому співає.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами