В Учбово-методичному центрі культури Буковини презентували проект «Відродження буковинського ліжникарства». Проект передбачає науково-дослідницьку експедицію, школу ліжникарства та велику виставку з майстер-класами у Чернівцях, низку оригінальних друкованих видань.
"На ліжнику гуцул народжувався і з ним помирав - цим виробом накривали навіть домовину", - розповів Микола Шкрібляк, директор Учбово-методичного центру культури Буковини.
Ними застеляли ліжка. Гуцул, коли сідлав коня, ставив під сідло ліжник. Це був виріб, який символізував здоров’я, красу, багатство. Особливо популярним ліжник був як весільний дарунок.
18 жовтня, пройде науково-практична конференція на тему “Українське ліжникарство: історія, проблеми, перспективи”.
21 жовтня розпочнеться майстерня буковинського ліжникарства: путильські майстрині тиждень навчатимуться мистецтву ліжникарства у яворівських майстринь. А потім ще три тижні вони працюватимуть вдома - ткатимуть ліжники. За умовами проекту, їх забезпечать ткацькими верстатами, вовною, фарбами, іншим приладдям. За цей короткий час вони мають виткати по два ліжники.
22 листопада на виставці у Художньому музеї в Чернівцях будуть представлені і їхні роботи, і роботи майстринь з Яворова. Тут будуть проводитися і майстер-класи, де всі охочі зможуть освоїти ліжникарське мистецтво.
Завершиться проект 29 листопада. На спеціальному заході в Учбово-методичному центрі культури Буковини представлять результати проекту.
Читайте також: Сон на бджолиних вуликах: на Буковині розвивають новий вид туризму
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами