Вступ до університету в місті далеко від дому пов'язаний із вирішенням багатьох питань. Одне з найважливіших — житло. Вищі навчальні заклади мають власні гуртожитки, але не завжди там гарні умови. Натомість оренда квартири дає чимало позитивних моментів, але чи все так ідеально?
Журналісти Інформаційного агентства АСС поспілкувалися з рієлтором міста Чернівці та студентами, щоб дізнатися переваги гуртожитку та квартири.
Назар Іванічик, навчається в Інституті фізико-технічних та комп’ютерних наук на кафедри «Радіотехніки». Він проживав у гуртожитку понад 4 роки.
«Я жив в гуртожитку з першого курсу. Зараз переїхав на квартиру. Тому мені є з чим порівнювати. Переїхав тільки тому, що почав працювати», - розповідає Назар.
Назар орендує квартиру на проспекті Незалежності. Живе там з другом. І про свій вибір не жалкує.
«Гуртожиток має багато мінусів, один з них — неповага до студентів. Все керівництво гуртожитку поводить себе зі студентами, наче ми не люди. У мене була ситуація: взимку я приїхав раніше на один день за поселення. Вахтерша мене не пустила. Тому прийшлося ночувати в хостелі», - зауважив студент.
Назар зазначає, що вибір між гуртожитком та квартирою індивідуальний. Треба звернути увагу на психологічний та фінансовий стан студента. Головний плюс гуртожитку — ціна. Цього року студенти платили за проживання 2600 грн в семестр.
Читати ще: Гуртожитки для усіх закладів професійно-технічної освіти стануть безкоштовними
«Гуртожиток – це спілкування, вечірки та пов’язаний з цим брак часу й приватності; квартира – більше особистого простору, немає несподіваних гостей, не холодно зимою. До того ж, комусь домашній спокій видається просто нудним. Проте значно вагомішим є фінансовий вимір», - розповів Назар.
Винаймати квартиру – задоволення не з дешевих, зазначає рієлтор Михайло Чумаченко. Проте у Чернівцях — це реально. Особливо в серпні, коли великий ажіотаж, тоді й вибір більший.
Ціни на оренду квартир коливаються: 3-кімнатна квартира – 4000-5000 грн; 1-кімнатна – 1000-4000 грн.
Рієлтор розповідає, що студенти зазвичай винаймають квартири з друзями та живуть по двоє в одній кімнаті. В такому разі за місяць проживання потрібно буде оплатити пів суми від ціни, без врахування комунальних послуг.
«Ціна найманої кімнати у квартирі з господарями – 500-2000 грн. Проте не факт, що в цій кімнаті ви будете жити одні. Крім того, господарі вимагають, щоб студенти на кожні вихідні їздили додому. Перевагою є лише те, що не потрібно платити за комунальні послуги. Цей варіант житла не найкращий, проте на кожен товар є свій покупець», - зазначив рієлтор.
Коли починається серпень обирати квартиру треба швидко, розповідає Михайло Чумаченко. Щоб обрати хорошу квартиру за прийнятну ціну, треба переглядати щогодини нові пропозиції.
«Запам'ятайте, не ведіться на найдешевші варіанти квартир.Здебільшого — це обман. Краще переплатити, ніж ночувати на вулиці», - зауважив чернівецький рієлтор.
Ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Роман Петришин зазначив, місць в гуртожитку вистачить всім.
Читати також: Ремонтуватимуть гуртожиток №3 ЧНУ. Тендер на 6 млн гривень
Читачі Інформаційного агентства АСС поділилися фото гуртожитка ЧНУ ім. Юрія Федьковича.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Про умови мовчу... це спірне питання... залежить не тільки від керівництва гуртожитку, але і від студентів також... хоча, могли б студентам надати елементарні зручності... гарячі батареї зимою, нові дерев'яні ліжка, а не старі, поламані і відремонтовані скотчем, нові матраци, а не старий матрац 1960 року з якого випадають старі миші чи здохлі таргани і п.т.
Ціна за проживання у гуртожитках зростає, а покращення умов немає... ремонти ро***ть студенти за свій рахунок, деякі меблі також ми купуємо за свій рахунок, травимо тараканів за свій рахунок і т.п....
Проте, студенти вміють створити хорошу атмосферу в гуртожитку незважаючи на все вищесказане)
Якщо була б можливість, однозначно пішла б на квартиру... але, на жаль, зараз такої можливості немає, тому приходиться все терпіти