У 9 столітті, коли християнство почало поширюватися на території Великої Британії, стародавні традиції змішалися з традиціями католицького свята – Днем всіх святих – All Hallows Even. Пізніше його стали називати Hallowe’en, і, врешті-решт, вийшов сучасний Halloween (Хелловін), пишуть Факти ICTV.
Історія свята
Хелловін є сучасним святом, історія якого почалася багато століть тому на землях сучасної Великої Британії і північної Франції. Ці території населяли кельтські язичницькі племена. Вони ділили рік на дві частини – зимову і літню.
Згідно історії свята, протягом всієї зими бог Сонця знаходився в полоні у Соуіна (Володаря мертвих і князя тьми. – Ред.).
1 листопада кельти влаштовували фестиваль Соуіна. За давнім повір’ям, у цю ніч відкривалися двері в потойбічний світ, і мешканці пекла проникали на землю. Вночі розпалювали багаття і приносили жертви злим духам, щоб умилостивити їх.
На початку нашої ери кельтську територію завоювали римляни, принісши з собою свої традиції. В кінці жовтня за бенкетним столом древні римляни відзначали свято – Фералії, яке присвячене пам’яті покійних.
Читайте ще: Хелловін 2018: як добре ви знаєте це свято
Традиції свята
Сьогодні від цього свята залишилося безліч веселих традицій.
У цю ніч прийнято вдягати на себе костюми привидів, відьом та іншої нечисті і влаштовувати маскаради. У більшості закладів світу придумується розважальна програма в стилі Хелловін з елементами маскараду, де відвідувачі, які прийшли в костюмах, отримують безкоштовний вхід, напій або інші бонуси.
Головний символ Хелловіну – гарбузова голова, яка називається Світильник Джека. Він являє собою гарбуз, на якому вирізано зловісно усміхнене обличчя. Всередину гарбуза ставлять запалену свічку. Вперше світильники Джека з’явився у Великій Британії, а спочатку їх робили з брукви або ріпи. Світильник Джека символізує закінчення збору врожаю.
Також у цю ніч діти стукають у будинки з криками: "Treat or trick!" – "Частуй або пошкодуєш!". Якщо ви не дасте дітям гроші або солодощі, то вони можуть жорстоко пожартувати над вами.
Хелловін в Україні
31 жовтня в Україні проводиться величезна кількість маскарадних вечірок. У меню кафе з’являються гарбузові пироги. А багато закладів влаштовують нічні перегляди фільмів жахів або анімаційних мультфільмамів у такому ж стилі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами