Всі знають, що 23 лютого - це День Червоної Армії, пізніше перейменований на День захисника Вітчизни, а потім взагалі скасований
Прийнято вважати, що історія свята 23 лютого починається з 1923 року, коли власне і було видано наказ, згідно з яким за 23 лютого утвердився статус святкового дня, і закріпилася назва «День Радянської Армії і Військово-Морського Флоту». Причин, за якими був обраний для святкування саме цього дня, називалося кілька. Перша і основна, це перемога 23 лютого 1918 під Нарвою і Псковом над німецькими військами.
Другою причиною називають недосконалість бюрократичного апарату молодої Радянської держави. У той час святковим (не вихідним, а пам’ятним) оголошувався, мало не кожен другий день. Потім якісь з цих свят забувалися, якісь об’єднувалися.
Інша версія виникнення 23 лютого як свята заперечує, які б то не було перемоги армії, а звинувачує в усьому зміну календаря. Справа в тому, що 8 березня було святковим днем для всіх інтернаціоналістів. Враховуючи той факт, що до революції Росія жила за календарем старого стилю, це свято у нас відзначався 23 лютого. Потім режим, а разом з ним і календар змінилися, а звичка щось відзначати 23 лютого залишилася. А тут так вдало Декрети про організацію Червоної Армії і Червоного флоту вийшли, ось і виправдання 23 лютого знайшлося.
Вам буде цікаво: У Білорусі до 23 лютого випустили "законсервовані" чоловічі шкарпетки
Саме завдяки зміні календаря, з'явилися 2 свята, відомі в народі, як «чоловічий» і «жіночий» дні, до того ж вони так близько розташовані один до одного. Пізніше з’явилося ще одне пояснення свята, нібито саме 23 лютого була здобута блискуча перемога над німецькими загарбниками.
Чернівчани до цього свята ставляться неоднозначно. Старші чоловіки кажуть, що сьогодні вони обов'язково святкуватимуть, адже 23 лютого називають своїм святом, бо служили в Радянській армії, молодші - навпаки, кажуть, що сьогодні звичайний день і святкувати нема що.
Читати ще: 8 березня ще буде вихідним. В'ятрович все ж сподівається скасувати радянські свята в Україні
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами