Випуск монети приурочили 400-річчю Хотинської битви. Відтак, на аверсі можна побачити облогу Хотинського табору, на реверсі – гетьмана Петра Сагайдачного. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на пресслужбу Національного банку України.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Так, відповідно до витягу з рішень правління Нацбанку, з 29 жовтня 2021 року вводиться в обіг пам’ятна монета України «Хотинська битва» із серії «Герої козацької доби» номіналом 5 гривень із нейзильберу, тиражем 35 000 шт.
«Присвячена важливій події європейської історії першої половини XVII ст., яка фактично вирішила долю християнської цивілізації, – 400-річчю Хотинської епопеї, під час якої спільними зусиллями запорозько-польсько-литовського війська на молдавському кордоні було зупинено військо Османської імперії. У вересні 1621 року на полі бою зійшлися багатотисячна армія султана Османа ІІ, якій протистояло військо значно меншої чисельності. Османці сімнадцять разів штурмували козацькі позиції та близько десяти – позиції польсько-литовських сил. Роль запорозького війська на чолі з блискучим політичним діячем та полководцем Петром Конашевичем-Сагайдачним, який нав’язав противнику тактику нічної війни, була особливо значущою. Зважаючи на величезні втрати (армія Османа ІІ не дорахувалася близько 40 тисяч вояків), Османська імперія змушена була відмовитися від планів завоювання Європи та підписати Хотинський мирний договір», - йдеться в описі монети.
Фото: НБУ
Так, на аверсі монети можна побачити: у центрі – композицію, що символізує облогу Хотинського табору: ліворуч – фортеця, праворуч від неї – війська захисників, навколо яких – клуби диму; угорі за річкою, праворуч від фортеці, – стилізований табір супротивників.
На реверсі монети на передньому плані зображено гетьмана Петра Сагайдачного, на другому – постаті воїнів; ліворуч на дзеркальному тлі розміщено написи: Хотинська битва 1621 рік.
Над дизайном монети працювали художник Олександр Кузьмін та скульптори Святослав Іваненко, Володимир Атаманчук.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами