На експозиції відвідувачам представлять художні твори, зразки зброї і предметів побуту, реконструкції одягу і спорядження та інші артефакти, пов’язані з полем битви. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на пресслужбу музею.
Читайте також: Хотинська битва і Сагайдачний: Нацбанк вводить в обіг пам’ятну 5-гривневу монету
«Цього року виповнюється 400 років від завершення Хотинської війни – першого повномасштабного зіткнення Речі Посполитої, до якої входили й українські землі, та Османської імперії. До цієї дати Національний музей історії України – МІСТ відкриває виставку «Хотинська війна 1621 року і доля Центрально-Східної Європи», - повідомили музейники.
У Національному музеї історії додають, у експозиції представлені яскраві зразки зброї і предметів побуту, а також артефакти, пов’язані з полем битви. Відвідувачі матимуть можливість ознайомитися із унікальними предметами – булавою, з якою традиційно зображують гетьмана Петра Конашевича Сагайдачного, кухлем німецьких майстрів 1660-х років, на якому закарбовано сцену битви вершників християн із мусульманами, оригіналом листа з обозу до Лева Сапіги, репродукціями мініатюр із османської історії Ґанізаде Надірі 1620-х років, що оспівують гадану перемогу султана.
«Герої 400-літньої давнини оживають у художніх реконструкціях Сергія Шаменкова, виконаних на основі досліджень артефактів епохи та візуальних і писемних джерел першої половини XVII ст. Відвідувачі зможуть побачити чотири відтворені фігури — українського козака, польського, османського і татарського воїна. Матеріальні реконструкції комплексів одягу і спорядження яскраво передають реалії Хотинської битви та показують матеріальний вимір військового повсякдення того часу», - повідомили у Національному музеї історії.
Наші новини є у Facebook
Проєкт реалізований у партнерській співпраці з Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського та Центральним державним історичним архівом України у місті Києві, Чернігівським обласним історичним музеєм імені В. В. Тарновського, Національним музеєм мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав», Державним історико-культурним заповідником міста Дубно. Національна бібліотека Швеції та Бібліотека Музею палацу Топкапи у Стамбулі надали для виставки репродукції унікальних матеріалів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами